Piast Szczecin pewnie pokonał Wisłę Kraków

Krzysztof Dziedzic
Wisła Kraków była najsłabszym zespołem, jaki grał w tym sezonie przeciwko Piastowi w Szczecinie. Nic więc dziwnego, że choć z tylko jedną rezerwową, to nasz zespół bez problemów wygrał.
Piast Szczecin - Wisla KrakówMecz siatkówki kobiet Piast Szczecin - Wisla Kraków.

Piast Szczecin - Wisła Kraków

Piast Szczecin - Wisła Kraków 3:0 (25:18, 25:18, 25:17)

Piast: Chojnacka, Rzenno, Szydełko, Sachmacińska, Sikora, Szymańska, Siwka (libero) oraz Archangielskaja.

Po męczarniach w poprzednim meczu z AZS Poznań (wygrana tylko 3:2) można było się obawiać, czy nasza drużyna zainkasuje komplet punktów z Wisłą, która tydzień wcześniej pokonała u siebie wicelidera, Sokół Chorzów 3:2. Jednak Wisła (która ma ostatnio problemy kadrowe - nie grają niektóre zawodniczki z pierwszej szóstki) zagrała bardzo słabo i nawet przez moment nie zagroziła poważnie szczeciniankom.

Jedyne wątpliwości można było mieć w pierwszym secie, gdy krakowianki odrobiły część strat i zmusiły trenera Piasta Marka Mierzwińskiego do wzięcia czasu przy prowadzeniu gospodyń 13:11. Potem Wisła strasznie męczyła się w ataku. W drugim secie po ataku coraz lepiej radzącej sobie Justyny Sachmacińskiej Piast wygrywał 13:6 i emocji nie było. No, ale lepiej, że kibice się nudzili, niż mieli narzekać, że nasz zespół przegrywa sety... W trzeciej partii przy zagrywkach Edyty Rzenno było 8:0 dla Piasta i zagadką pozostały tylko rozmiary zwycięstwa naszego zespołu.

- Graliśmy w osłabionym składzie, ale to nas w ogóle nie usprawiedliwia - to komentarz do meczu libero Wisły, Izabeli Śliwy, córki świetnie znanej mistrzyni Europy Magdaleny Śliwy. Te słowa dedykujemy niektórym przedstawicielom szczecińskiego klubu. Krótką rozmowę z Izabelą Śliwą zamieścimy w czwartkowym "Głosie".

Dodajmy jeszcze, że mecz prowadziły cztery panie - sędzia główna, druga sędzia i dwie liniowe.

Pozostałe wyniki: Remagum Mysłowice - AZS AWF Poznań 3:2 (20:25, 25:15, 25:22, 12:25, 15:11), Budowlani Toruń - SMS Sosnowiec 3:1, KSZO Ostrowiec Św. - TPS Rumia 1:3 (23:25, 25:21, 21:25, 15:25). Pauzował Sokół Chorzów.