Piast Szczecin bez sukcesów w Pucharze Świata

Pierwsze zawody torowców odbyły się w Pruszkowie.
Pierwsze zawody torowców odbyły się w Pruszkowie. Piotr Gryglewicz Facebook
Kolarstwo torowe. Damian Zieliński zajął dopiero 17. miejsce w rywalizacji sprinterów podczas pierwszych w tym sezonach zawodów Pucharu Świata.

Zawody odbyły się na welodromie w Pruszkowie, więc polskim reprezentantom szczególnie zależało na dobrych wynikach. Tym bardziej, że z ME w Berlinie (przed dwoma tygodniami) wrócili z 4 medalami. I sukcesy były, choć bez szczecińskich akcentów.

Z trójki reprezentantów Polski z Piasta Szczecin wystartował tylko Damian Zieliński. Pojechał w sprincie indywidualnym. Zajął 17. miejsce w eliminacjach, a w 1/16 finału przegrał z Japończykiem Tomoyukim Kawabatą. Znacznie lepiej spisał się Mateusz Rudyk (Laskowice). W eliminacjach miał czas 9,707 i jest to nowy rekord Polski. Poprzednim rekordzistą był Zieliński. Rudyk dobrnął do finału w którym przegrał z Australijczykiem Matthew Glaetzerem.

Do sprintu drużynowego przymierzany był Maciej Bielecki (Piast), ale ostatecznie drużynę reprezentowali Rafał Sarnecki, Rudyk i Patryk Rajkowski). W eliminacjach Polacy byli 2., ale w 1/4 przegrali z Niemcami i ostatecznie sklasyfikowano ich na 5. miejscu.

W Pruszkowie nie wystartował Kamil Kuczyński (Piast).

Kolejne zawody Pucharu Świata już w najbliższy weekend w Manchesterze. Szczecinianie są przewidziani do występów. Kolejne imprezy w grudniu, w Milton (Kanada) i Santiago (Chile). Docelową imprezą dla torowców będą marcowe MŚ w Apeldoorn (Holandia).