Zagłębie Lubin

0

0 1 połowa

0 2 połowa

• Całkowicie zasłużone było zwycięstwo Piasta Gliwice nad Zagłębiem Lubin. Do gola Jorge Felixa z pierwszej połowy bramkę w drugiej części gry dołożył Jakub Czerwiński. Wynik mógł być zresztą wyższy, bo świetne okazje na trzeciego gola zmarnowali Felix i Tomasz Jodłowiec. Na dziś to już wszystko, za uwagę dziękuje Maciej Pietrasik.

• Koniec meczu! Piast wygrywa z Zagłębiem 2:0.

• Stara się jeszcze atakować Zagłębie, lecz czujni są obrońcy Piasta.

• Trzy minuty doliczył do tego spotkania arbiter.

• Teraz Jodłowiec uderzał po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, nie trafił jednak czysto w piłkę.

• Jodłowiec błyskawicznie mógł wpisać się na listę strzelców! Trafił jednak prosto w Forenca po znakomitym podaniu od Kirkeskova.

• Druga roszada w Piaście. Brawami żegnany Jorge Felix, pojawia się Tomasz Jodłowiec.

• Ostatnia zmiana w Zagłębiu. Opuszcza murawę Filip Starzyński, za niego Olaf Nowak.

• Powinno być 3:0! Jorge Felix spudłował właśnie z jedenastego metra po świetnym podaniu Kirkeskova.

• Uderzenie Balicia z powietrza, czujny na linii bramkowej Plach.

• Kolejna szybka akcja Piasta, fatalnie zagrał jednak Kirkeskov.

• Druga zmiana w Zagłębiu. Łukasz Poręba zastępuje Jakuba Tosika.

• Piast powiększa prowadzenie! Gerard Badia dośrodkował z rzutu rożnego, Uros Korun zgrał piłkę do Jakuba Czerwińskiego, a ten strzałem z trudnej pozycji pokonał bramkarza Zagłębia.

• GOOOOOOOOOOL DLA PIASTA! JAKUB CZERWIŃSKI!

• Bartosz Kopacz ratuje Zagłębie! Konrad Forenc popełnił błąd po dośrodkowaniu Patryka Sokołowskiego, Sebastian Milewski miał przed sobą pustą bramkę, lecz obrońca Zagłębia zdołał wybić piłkę!

• 4.112 kibiców mamy dziś na stadionie w Gliwicach.

• Groźnie pod bramką Zagłębia! Z prawej strony wszedł w pole karne Rymaniak, uderzył z ostrego kąta, ale posłał piłkę nad poprzeczką!

• Dośrodkowanie z prawej strony, główkował Sirk, lecz Plach nie miał najmniejszych problemów ze złapaniem piłki.

• Pierwsza zmiana w drużynie Piasta. Opuszcza boisko Piotr Parzyszek, pojawia się Gerard Badia.

• Świetne dośrodkowanie Kopacza z prawej strony boiska, nie zdołał jednak celnie uderzyć Slisz.

• Niewiele dzieje się w ostatnich minutach meczu. Obu zespołom brakuje dokładności w ofensywie.

• Dobra interwencja Milewskiego przerywa akcję skrzydłem Zagłębia.

• Nieudane podanie Bohara, od bramki wznowi grę Plach.

• Sebastian Milewski nieprzepisowo zatrzymywany przez Kacpra Chodynę. Żółta kartka dla obrońcy Zagłębia.

• Pierwsza zmiana w Zagłębiu. Schodzi z boiska Matyas Tajti, w jego miejsce Rok Sirk.

• Zagłębie mogło wyrównać! Świetna akcja gości, wymiana podań z pierwszej piłki, lecz Damjan Bohar posłał piłkę obok słupka.

• Kopacz znów przerwał groźną akcję Piasta, tym razem przecinając podanie Sokołowskiego.

• Felix faulem przerywa w środku pola atak Zagłębia.

• Próba dwójkowej akcji Tuszyńskiego i Parzyszka, drugiego z napastników uprzedził interweniujący Bartosz Kopacz.

• Balić uderzył z dystansu, ale trafił w Bartosza Slisza. Od bramki Plach.

• Sokołowski strzelał sprzed pola karnego, bez problemu obronił to uderzenie dobrze ustawiony Forenc.

• Niezły strzał Starzyńskiego z rzutu wolnego, piąstkuje piłkę Plach.

• Parzyszek faulował Tosika na 30. metrze. Rzut wolny dla Zagłębia.

• Rymaniak zablokował dośrodkowanie Balicia, aut dla Zagłębia na wysokości pola karnego.

• Hateley uderzył sprzed pola karnego, lecz posłał piłkę obok słupka.

• Od środka wznowił grę Piast. Oba zespoły na razie bez zmian.

• Czas na drugą połowę!

• Piast Gliwice miał w pierwszej połowie sporą przewagę i zasłużenie prowadzi z Zagłębiem Lubin. Gola dla mistrzów Polski zdobył z rzutu karnego Jorge Felix, a "jedenastkę" podyktowano za faul Damiana Oko na Patryku Tuszyńskim. Był to jedyny celny strzał w pierwszej części gry, lecz obrońcy tytułu kilkukrotnie groźnie uderzali z dystansu. Czy Zagłębie odpowie w drugiej połowie? Wracamy za niespełna kwadrans.

• Koniec pierwszej połowy!

• Starzyński miał niezłą okazję z rzutu wolnego, lecz trafił w mur.

• Minutę dłużej potrwa pierwsza część meczu.

• Kontra Piasta zakończona uderzeniem sprzed pola karnego Jorge Felixa. Piłka przeszła obok słupka.

• Świetna interwencja Urosa Koruna ratuje Piasta. Stoper gospodarzy uprzedził Starzyńskiego.

• Tosik przed polem karnym Piasta walczył o piłkę z Kirkeskovem. Górą obrońca Piasta.

• Parzyszek uderzył nożycami, lecz i tak znajdował się na spalonym.

• Trwa napór Piasta. Zagłębie się broni, ale nawet jak przejmie na chwilę piłkę, niemal natychmiast traci ją na rzecz rywali.

• Tom Hateley uderzył z rzutu wolnego, lecz piłka przeszła tuż nad poprzeczką.

• Za dyskusje żółtą kartką upomniany również Jakub Tosik.

• Damian Oko faulował przed polem karnym Jorge Felixa i zarobił żółtą kartkę.

• Tom Hateley zagrał prostopadle do Parzyszka, ale ten nie poradził sobie z dwoma rywalami i faulował.

• Piast przez długi czas utrzymywał się przy piłce, ale z akcji mistrzów Polski nic nie wyszło.

• Dośrodkowanie Balicia z lewej strony na głowę Bartosza Białka, młody napastnik uderzył jednak nad poprzeczką.

• Niezłe podanie Felixa do Tuszyńskiego, choć nieco zbyt mocne. Napastnika Piasta uprzedził Forenc.

• Nieudane zagranie Starzyńskiego przy wyjściu z kontrą. Piłka pod nogami Frantiska Placha.

• Sasa Balić wszedł wślizgiem w nogi Rymaniaka. Zasłużona żółta kartka.

• Ze strzału Sebastiana Milewskiego dość przypadkowo wyszło podanie do Rymaniaka, lecz ten nie zdołał dośrodkować do jednego z napastników.

• Filip Starzyński kopnął rywala i został upomniany żółtą kartką.

• Szymon Marciniak uznał, że Damian Oko kopnął w polu karnym Patryka Tuszyńskiego. Powtórki nie rozwiały wszystkich wątpliwości, lecz o zmianie decyzji nie było mowy. Rzut karny wykorzystał Jorge Felix, strzelając w środek bramki.

• GOOOOOOOOOOL DLA PIASTA! JORGE FELIX!

• RZUT KARNY DLA PIASTA! DAMIAN OKO FAULOWAŁ PATRYKA TUSZYŃSKIEGO!

• Zagłębie częściej atakuje, głównie prawą stroną. Na razie czujna jest obrona Piasta.

• Kontra Zagłębia, Mikkel Kirkeskov faulował Damjana Bohara i zarobił żółtą kartkę.

• Parzyszek zagrał do Tuszyńskiego, który niezbyt dobrze przyjął sobie piłkę. Piast ma jeszcze rzut rożny.

• Niezłą szansę miał Jorge Felix. Hiszpan nie trafił jednak w bramkę, uderzając sprzed szesnastki.

• Jeszcze jeden strzał z dystansu zablokowany. Tym razem próbował Mikkel Kirkeskov.

• Dwójkowa akcja Felixa i Sokołowskiego, nieco za mocne było zagranie pierwszego z piłkarzy Piasta.

• Strzał Łukasza Tuszyńskiego sprzed pola karnego wślizgiem zablokował Bartosz Kopacz.

• Początek meczu zdecydowanie należy do gospodarzy. To Piast częściej utrzymuje się przy piłce, Zagłębiu trudno wyjść z własnej połowy.

• Dośrodkowanie Bartosza Rymaniaka w kierunku Parzyszka, wypiąstkował piłkę Konrad Forenc.

• Parzyszek także próbował uderzenia sprzed szesnastki, lecz został przyblokowany.

• Szybka akcja Piasta zakończona strzałem z dystansu Patryka Sokołowskiego. Piłka przeszła obok słupka.

• Od środka rozpoczęło mecz Zagłębie. Goście w pomarańczowych strojach, Piast na niebiesko.

• Zaczynamy!

• Przed meczem mamy jeszcze minutę ciszy.

• Sędzią głównym dzisiejszego meczu jest Szymon Marciniak. Właśnie wyprowadza oba zespoły na boisko.

• Jesienią Piast wygrał w Lubinie 3:0. Bramki dla mistrzów Polski zdobywali Piotr Parzyszek, Jorge Felix i Gerard Badia. Piast wygrał także dwa domowe mecze z Zagłębiem w zeszłym sezonie.

• Martin Sevela miał dziś problem, jeśli chodzi o skompletowanie linii obrony. Ze względu na uraz wypadł bowiem Alan Czerwiński, a za kartki pauzuje Lubomir Guldan.

• Drużyna Piasta Gliwice nie przeszła w przerwie zimowej większych zmian. Najważniejszy jest powrót po kontuzji Jakuba Czerwińskiego. Kapitan gospodarzy zaczyna dziś mecz w pierwszym składzie.

• Zagłębie Lubin przygotowania rozpoczęło od dotkliwej porażki z Dynamem Moskwa. Przegrali także z Dritą z Kosowa, ale pokonali Universitateę Craiova, MFK Karvina i Beroe Stara Zagora.

• Piast Gliwice w pięciu zimowych sparingach poniósł tylko jedną porażkę - w ostatnim meczu ze słoweńskim Celje. Mistrzowie Polski wygrywali z Łudogorcem, GKS-em Jastrzębie oraz Szachtiorem Soligorsk, zremisowali także z Zorią Ługańsk.

• Tak wygląda pierwszy skład oraz ławka rezerwowych Zagłębia Lubin:

• Oto wyjściowa jedenastka oraz ławka rezerwowych Piasta Gliwice:

• Przed nami kolejne spotkanie 21. kolejki PKO Ekstraklasy. Piast Gliwice rozpocznie 2020 rok od domowego meczu z Zagłębiem Lubin. Początek tego starcia o godzinie 15:00, a na relację na żywo na łamach GOL24.pl zaprasza Państwa Maciej Pietrasik.