PGE Spójnia Stargard – MKS Dąbrowa Górnicza 90:83. Siedemnasta wygrana w sezonie

To najlepszy sezon Spójni od powrotu do elity.
To najlepszy sezon Spójni od powrotu do elity. Tadeusz Surma
PGE Spójnia Stargard w 28. kolejce Energa Basket Lidze pokonała MKS Dąbrową Górniczą i ze spokojem może czekać na inne rozstrzygnięcia.

Spójnia potrzebowała tej wygranej, by nie psuć swojej pozycji w walce o play-offy. Zwycięstwo jeszcze nie daje 100-procentowej pewności walki o mistrzostwo Polski, bo trzeba czekać na inne rezultaty.

Trener Sebastian Machowski posłał na parkiet żelazną piątkę. Wrócił do niej Brody Clarke, który w ostatnich tygodniach leczył kontuzję. Amerykanin w piątek rozegrał bardzo dobre spotkanie – przede wszystkim pod względem skuteczności (6/7 w rzutach za dwa).

Spójnia prowadziła w tym spotkaniu przez 35 minut. Dobrze rozpoczęła, a przewagę na chwilę straciła pod koniec pierwszej kwarty. W tym meczu wynik cały czas był na styku, a rozpoczynając ostatnią odsłonę stargardzianie prowadzili zaledwie 61:55.

Nasz zespół w IV kwarcie grali bez swojego lidera – Courtney’a Fortsona (doznał kontuzji, podobnie jak Ajdin Penava – jak poważne to urazy okaże się po specjalistycznych badaniach), ale poradzili sobie. Przewagę powiększyli do dziesięciu oczek i później ją kontrolowali. Skuteczny był Jordan Mathews, punkty dorzucał Barret Benson i Karol Gruszecki. Goście nie mogli się zbliżyć nawet na pięć punktów i Spójnia odniosła zasłużone zwycięstwo.

PGE Spójnia Stargard – MKS Dąbrowa Górnicza 90:83
Kwarty: 23:22, 20:14, 18:19, 29:28.
Spójnia: Gruszecki 16 (2), Benson 16, Clarke 16, Fortson 3 (1), Brenk 0 – Mathews 15 (1), Penava 13, Śnieg 7, Grudziński 2, Kikowski 2.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani