Pewny awans Pogoni do najlepszej czwórki

Michał Bartnicki
Szczecińscy futsaliści nie dali większych szans zespołowi z Kartuz.
Szczecińscy futsaliści nie dali większych szans zespołowi z Kartuz. Sebastian Wołosz
Pogoń '04 Szczecin pokonała w rewanżowym meczu ćwierćfinału Pucharu Polski z Mściwoj Kartuzy 6:2. Dzięki temu szczecinianie awansowali do fazy Final Four, bowiem w pierwszym spotkaniu wygrali na Kaszubach 1:0.

W meczu w Szczecinie Portowcy szybko stłamsili rywala. Już w 9. minucie pierwszą bramkę zdobył Michał Kubik. Po strzelonym golu szczecinianie cofnęli się i w 17. minucie stracili bramkę po strzale z dystansu na pustą bramkę Macieja Osłowskiego.

Na początku drugiej połowy więcej było krzyku ze strony dwóch trenerów, niż gry, która mogłaby porwać kibiców. Niemrawe uderzenia, kilka fauli i wolniejsze tempo spotkania - tak można podsumować pierwsze minuty drugiej części pojedynku. Portowców z letargu obudził Kubik, który po indywidualnej akcji wpisał się na listę strzelców.

W drugiej połowie przyjezdni na chwilę zdominowali Portowców, ale nie trwało to długo. Szczecinianie w sześć minut zdobyli 4 bramki, a goście byli w stanie odpowiedzieć tylko jednym trafieniem. Final Four z udziałem Pogoni odbędzie się w dniach 25-26 maja.

Pogoń '04 Szczecin - Mściwoj Kartuzy 6:2 (1:1)

Bramki: Kubik (9, 29), Mikołajewicz (33), Jurczak (35), Ł. Żebrowski (37), Wołoszyn (39) - Osłowski (17), Cirkowski (39).

Pogoń '04: Koszmider, Kubrak - Ł. Żebrowski, K. Żebrowski, Przygórzewski, Bogucki, Jurczak, Mikołajewicz, Ricardinho, Douglas, Wołoszyn, Kubik, Maćkiewicz, Tubacki.