Pewne zwycięstwo szczypiornistów Pogoni z Gwardią Opole

Portowcy mają już 5 punktów.
Portowcy mają już 5 punktów. Kuba Hajduk
Portowcy pokonali beniaminka 27:22 w Azoty Arenie.

Gospodarze zagrali bez kontuzjowanego Wojciecha Jedziniaka i Kiryła Kniziewa, który pojechał na Białoruś w sprawach osobistych.

W porównaniu z dwoma pierwszymi meczami tym razem Portowcom udało się uniknąć nerwowej pogoni po słabym początku. Z Gwardią zaczęli dobrze, wysoko i agresywnie w obronie i nie pozwolili rozwinąć gościom skrzydeł. Skuteczność mogła być lepsza, ale i tak do przerwy Pogoń prowadziła 12:9.

Z pierwszej połowy w pamięci zostaną dwie efektownie wykończone kontry przez Dawida Krysiaka. 17-latek najpierw odważnie minął obrońce i zmieścił piłkę tuż przy słupku. Następnie przejął długie podanie od Mateusza Zaremby i wkrętką pokonał bramkarza.

Po przerwie na parkiecie pojawił się Patryk Biernacki i szybko zdobył swoją pierwszą bramkę w Superlidze. W 42. minucie swoje premierowe trafienie zaliczył prawoskrzydłowy Dawid Fedeńczak, który jest jeszcze młodszy od Krysiaka o ponad 4 miesiące (rocznik 98). W końcówce na boisku pojawił się też na lewym skrzydle debiutant Dariusz Zając.

Gościom odrabianie strat szło opornie. Łapali kary, w ataku faulowali, a gdy już oddali rzut, to zatrzymywał go Edin Tatar. Cztery gole zdobyte przez pierwszy kwadrans po przerwie, w tym dwie z karnych, najlepiej obrazują, jak trudno było beniaminkowi nawiązać walkę.

Z tej bezradności zrobiła się nerwowość. Gorący bałkański temperament Ivana Milasa sprawił, że w dał się w niepotrzebną przepychankę z Łukaszem Gierakiem. Obaj usiedli na dwie minuty na ławce kar.

Gierak o tym incydencie szybko zapomni, bo zdobył 10 bramek i rozegrał bardzo dobre spotkanie.

Następny mecz już w sobotę z Chrobrym w Głogowie.

Pogoń Szczecin - Gwardia Opole 27:22 (12:9)
Pogoń: Tatar, Kryński - Gierak 10, Walczak 5, Krupa 3, Zaremba 3, Krysiak 2, Fedeńczak 2, Bruna 1, Biernacki 1, Zając, Grzegorek. Karne: 5/5. Kary: 8 min.
Gwardia: Malcher, Taletović - Trojanowski 5, Kedzo 4, Zeljić 3, Jankowski 3, Simic 2, Knop 1, Rumniak 1, Tarcijonas 1, Mokrzki 1, Milas 1, Swat, Łangowski, Prokop. Karne: 5/5. Kary: 12 min.