Perły Biznesu 2018 rozdane. Zobacz, kto otrzymał nagrodę [ZDJĘCIA]

Marek Rudnicki
Perły Biznesu 2018
Perły Biznesu 2018 Sebastian Wołosz
Selfa Grzejnictwo Elektryczne SA ze Szczecina zdobyła nagrodę główną w Perłach Biznesu 2018. Nagrody zostały rozdane po raz 15. Gala odbyła się w piątek wieczorem w Hotelu Novotel Szczecin Centrum.

Nagroda gospodarcza Pomorza Zachodniego przyznawana jest w dwóch kategoriach, tj. Wydarzenie Gospodarcze i Osobowość Biznesu. Organizatorem konkursu Świat Biznesu, a mecenasem gali - Polska Fundacja Przedsiębiorczości.

Laureatów i wyróżnionych wybiera kapituła składająca się ze szczecińskich naukowców i publicystów ekonomicznych. Jej przewodniczącym jest prof. Andrzej Bąk z Akademii Morskiej w Szczecinie. Statuetka nagrody przedstawia mankiet koszuli z perłową spinką.

Wydarzenie Gospodarcze 2018

Nagroda główna:

Za ciągły rozwój przyjaznej dla środowiska produkcji modułów fotowoltaicznych została przyznana firmie Selfa Grzejnictwo Elektryczne SA ze Szczecina.

Selfa Grzejnictwo Elektryczne jest polskim producentem elementów grzejnych oraz modułów fotowoltaicznych. Selfa realizując przyjętą strategię „Firmy Przyjaznej Środowisku” od połowy 2018 roku wszystkie swoje wyroby produkuje przy użyciu zielonej energii pochodzącej ze słońca. W czerwcu 2018 r. uruchomiona została druga elektrownia fotowoltaiczna umieszczona na dachach hali produkcyjnej i budynku biurowego o mocy 214,5 kW. Poprzednia inwestycja ekologiczna Selfy to naziemna elektrownia słoneczna o mocy 950 kW znajdująca się przy zakładzie produkcyjnym w Starym Czarnowie produkującym moduły fotowoltaiczne. Łącznie moc obu elektrowni pozwala firmie na produkcję około 1200 MWh rocznie zielonej energii, która w 100 % pokrywa zapotrzebowanie obu zakładów produkcyjnych na energię elektryczną. W wyniku tych inwestycji produkcja odbywa się w 100 % przy użyciu zielonej energii pochodzącej ze słońca. Dostarczone przez Selfę i zainstalowane u inwestorów moduły fotowoltaiczne rocznie produkują ok. 60 GWh zielonej energii.

Wyróżnienia:

1. Garo Polska w Szczecinie za Rozwój produkcji stacji do ładowania samochodów elektrycznych

Garo Polska utrzymuje dominującą pozycję w zakresie sprzedaży stacji ładowania w Polsce. W ostatnim okresie firma rozbudowała centrum produkcyjne oraz stworzyła kompleksową ofertę dostosowaną do potrzeb kreującego się rynku.

2. Kongsberg Maritime Poland w Szczecinie za Rozwój produkcji światowej klasy zintegrowanych systemów automatyki okrętowej

Firma Kongsberg Maritime AS specjalizuje się w usługach oraz sprzedaży rozwiązań dla rynku elektroniki morskiej oraz technologii informatycznych. W 2018 roku firma Kongsberg Maritime AS stała się właścicielem oddziału Rolls Royce Marine.

W szczecińskim oddziale tego światowego koncernu projektowane są zaawansowane systemy automatyki okrętowej. Oddział jest dealerem kompletnych systemów oraz przetworników i czujników produkowanych przez Kongsberg Maritime AS.

3. Urząd Morski w Szczecinie za Podpisanie umowy na pogłębienie toru wodnego Świnoujście - Szczecin do głębokości 12,5 metra

28 września 2018 r. odbyło się uroczyste podpisanie umowy pomiędzy Dyrektorem Urzędu Morskiego w Szczecinie a wykonawcą robót budowlanych i pogłębiarskich, w ramach inwestycji ”Modernizacja toru wodnego Świnoujście - Szczecin do głębokości 12,5 m”, konsorcjum firm Dredging International i Van Oord Dredging and Marine Contractors. To ważna inwestycja, która obejmuje pogłębienie toru wodnego Świnoujście – Szczecin do 12,5 m, na odcinku ok. 62 km, z równoczesnym jego poszerzeniem do 100 m. Dzięki temu maksymalne dopuszczalne zanurzenie statków zawijających do Szczecina zwiększy się do ok. 11,0 m.

4. Bio - Energetyka Sp. z o.o. z Koszalina za Wdrożenie i dystrybucję technologii Red- Snake opartej na ogrzewaniu podczerwienią

Bio-Energetyka Sp. z o.o. zajmuje się projektowaniem i wykonawstwem elektrociepłowni biogazowych. Posiada doświadczenie w panelach solarnych, fotowoltaice i budownictwie energooszczędnym. Jednym z nowych rozwiązań są folie grzewcze emitujące podczerwień, które w połączeniu z budynkiem pasywnym lub energooszczędnym i fotowoltaiką dają efekt darmowego ogrzewania. System grzewczy Red Snake to niezwykle cienka folia (0,4mm), jej elementem grzejnym jest tkanina, która składa się z mieszaniny włókien węglowych z pastą karbonu.

Osobowość Biznesu 2018

Nagroda główna:

Paweł Fornalski, prezes IAI S.A. w Szczecinie

Paweł Fornalski to twórca i szef spółki IAI. Jego talent, entuzjazm, konsekwencja i pracowitość są źródłem imponującego sukcesu kierowanej przez niego spółki, której wartość rynkowa wynosi obecnie około 300 mln zł. Spółka akcyjna IAI już ponad 17 lat rozwija usługę IdoSell Shop, a od 6 lat IdoSell Booking. IAI jest jedyną spółką publiczną świadczącą usługi do prowadzenia sklepu i hurtowni internetowej. Debiut na rynku New Connect nastąpił w grudniu 2009 roku. Spółka wykazuje dynamiczny i systematyczny wzrost przychodów, zysku i wartości rynkowej, co zaowocowało zainteresowaniem funduszu MCI, który został w końcu minionego roku strategicznym inwestorem w IAI.

Paweł Fornalski wspiera również działalność na rzecz dzieci. W ramach akcji IAI Charity, z inicjatywy pana prezesa, firma zbiera używany sprzęt komputerowy, konserwuje go, i przekazuje w użytkowanie do szkół oraz domów dziecka.

Wyróżnienia:

1. Jan Przepłata i Dariusz Olkiewicz, właściciele grupy Polmotor w Szczecinie

Grupa Polmotor jest dealerem motoryzacyjnym, który w regionie Pomorza Zachodniego działa od ponad 25 lat. W swoim portfolio posiada pięć marek: Nissan, Kia, Subaru, Renault, Dacia. Ponadto salon samochodów używanych Super Pewniak i serwis marki ISUZU. Obecnie firma posiada 4 salony samochodowe, z czego trzy w Szczecinie oraz jeden w Koszalinie. W planach jest rozszerzenie zasięgu o kolejny salon - w Gorzowie Wielkopolskim. Firma znana jest z szerokiego wsparcia wydarzeń sportowych w regionie, jako współorganizator "Szczecińskich Warsztatów Tenisowych", "Szczecińskiego Dnia Tenisa", partner Motoryzacyjnego Maratonu Szczecińskiego, jako organizator "Kia Polmotor Szczecin Open", a także donator maratończyków Polmotor Subaru Team.

W 2018 roku Grupa przyjęła patronat nad oddaną do użytku przez Miasto Szczecin jedną z najnowocześniejszych hal tenisowych w Polsce, której nadano nazwę „Kia Polmotor Arena”.

2. Piotr Tomaszewicz, właściciel Tomaszewicz Development w Szczecinie

Piotr Tomaszewicz zarządza jedną z najszybciej rozwijających się firm developerskich w regionie Pomorza Zachodniego, która w ramach swojej działalności zrealizowała między innymi takie inwestycje, jak: Lawendowe Wzgórze, Osiedle Glinki, Centrum Handlowe Galeria Północ, osiedle North Garden w Szczecinie oraz budynek apartamentowy Nautilius w Świnoujściu.

Piotr Tomaszewicz znany jest z działalności na rzecz otoczenia gospodarczego i społecznego. Pełni funkcję wiceprezesa Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie. Od lat wspiera akcje charytatywne na rzecz osób potrzebujących, szczególnie dzieci.

3. Piotr Bartkiewicz, dyrektor oddziału GlobalLogic S.A. w Koszalinie

Piotr Bartkiewicz pełni funkcję dyrektora oddziału GlobalLogic w Koszalinie od 2008 r. Koszaliński oddział specjalizuje się w projektowaniu rozwiązań dla branży motoryzacyjnej oraz internetowej. Piotr Bartkiewicz ma ponad 18-letnie doświadczenie w pracy w sektorze IT. Jego kariera zawodowa związana jest w szczególności z tworzeniem dużych zespołów projektowych, zajmujących się wytwarzaniem oprogramowania dla przemysłu. Piotr Bartkiewicz jest przewodniczącym Konwentu Pracodawców Wydziału Elektroniki i Informatyki Politechniki Koszalińskiej. Z Jego inicjatywy zapoczątkowano program pod nazwą Student Development Program, oraz programu „Ucz się – Studiuj – Pracuj w Koszalinie”.

4. Renata Gabryszak, prezes zarządu Instytutu Zdrowia Sofra Spółka z o.o. z Mielna

Renata Gabryszak prezesem jest od 2009 r. W tym czasie umocniła pozycję Instytutu Zdrowia Sofra na rynku dedykowanych pobytów wczasowych. Wdrożyła w działalność spółki zasady społecznej odpowiedzialności biznesu, a także rozszerzyła działalność firmy o aktywność z zakresu profilaktyki zdrowia. Instytut, wraz z ośrodkami naukowo - akademickimi, uczestniczy w badaniach naukowych, jest współorganizatorem konferencji naukowych oraz wydawcą publikacji promujących szeroko rozumianą profilaktykę zdrowia. Rok 2018 instytut rozszerzył działalność o specjalistyczne usługi rehabilitacyjne w zakresie terapii schorzeń kręgosłupa i rehabilitacji urologicznej.

ZOBACZ KTO WYGRAŁ ROK TEMU:

To była już 14. edycja konkursu Perły Biznesu. Nagrody rozdane!

To była już 14. edycja konkursu Perły Biznesu. Nagrody rozdane!

Elektrociepłownia na Pomorzanach w Szczecinie coraz nowocześ...

W galerii przedstawiamy listę zawodów, które w raportach o przyszłej automatyzacji pojawiają się najczęściej.Zobacz na kolejnych slajdach >>>

Eksperci: Te zawody prędzej czy później znikną z rynku pracy...

WIDEO: 60 Sekund biznesu: Duże zmiany dla przedsiębiorców po brexicie

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie