MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Pełnomocnik marszałka zachodniopomorskiego ds. uzależnień skazany za pedofilię i narkotyki

OPRAC.:
Robert Szulc
Robert Szulc
Krzysztof F., skazany za pedofilię, nakłanianie dzieci do spożywana narkotyków i posiadanie substancji odurzających, przebywa w więzieniu
Krzysztof F., skazany za pedofilię, nakłanianie dzieci do spożywana narkotyków i posiadanie substancji odurzających, przebywa w więzieniu Fot. Lukasz Kaczanowski/Polska Press
Krzysztof F., pełnomocnik marszałka woj. zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza ds. uzależnień, został skazany za pedofilię, nakłanianie dzieci do spożywana narkotyków i posiadanie znacznych ilości substancji odurzających. W chwili przestępstwa poszkodowany chłopiec miał 13 lat, a dziewczynka 16. To dzieci znanej parlamentarzystki - pisze Radio Szczecin.

Afera pedofilska w Szczecinie

Jak podaje Radio Szczecin, do zdarzenia doszło w sierpniu 2020 r. Po zatrzymaniu pedofila, policja przeszukała jego mieszkanie. Funkcjonariusze znaleźli 339 gramów marihuany. Mężczyzna przed wykorzystaniem 13-latka proponował mu narkotyki.

- Ostatecznie sąd ustalił, że narkotyki zostały udzielone wyłącznie małoletniej, jeśli chodzi o małoletniego, to przypisano oskarżonemu usiłowanie udzielenia tychże narkotyków, natomiast brak jest dowodów na to, że małoletni skorzystał z tych narkotyków – powiedział radiu rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Szczecinie.

Krzysztof F. został skazany nieprawomocnie w lipcu 2021 roku. - Od tego wyroku odwołali się zarówno prokurator, jak i obrońca oskarżonego. Ostatecznie Sąd Okręgowy w Szczecinie nieznacznie skorygował wymierzoną karę. Oskarżonemu wymierzono karę łączną 4 lat i 10 miesięcy pozbawienia wolności za wszystkie trzy czyny – podkreśla sędzia Tomasz Szaj.

Oskarżony pełnomocnik to polityk i psychoterapeuta

Krzysztof F. do dziś przebywa w więzieniu. Ze względu na pokrzywdzone dzieci, proces był tajny. Wiadomo, że rodzeństwo zostało pozostawione pod opieką Krzysztofa F. to dzieci znanej parlamentarzystki.

Krzysztof F. od ponad 20 lat pracował w Urzędzie Marszałkowskim. Jak podaje Radio Szczecin, w karierze pomagało mu to, że jego ojciec był przed laty marszałkiem województwa, prominentnym działaczem SLD i później Platformy Obywatelskiej. W okresie PRL ojciec Krzysztofa F. pełnił funkcje sekretarza PZPR w Barlinku.

Jak podaje Radio Szczecin, pedofil przez lata zajmował się profilaktyką uzależnień u dzieci i osób dorosłych. Był wojewódzkim ekspertem do spraw informacji o narkotykach i narkomanii. Marszałek Olgierd Geblewicz powołał go następnie na pełnomocnika do spraw rozwiązywania problemów uzależnień.

Był także psychoterapeutą. "Dodatkowo pracuję jako trener umiejętności psychospołecznych oraz specjalista terapii uzależnień" – czytamy w jego sylwetce na stronie Urzędu Marszałkowskiego. Po wpisaniu jego nazwiska w wyszukiwarce Google, bez problemu można znaleźć wiele wywiadów, które udzielał właśnie jako psychoterapeuta.

W jednym z nich można przeczytać: "Moja praca zawodowa i terapeutyczna to obszary bardzo trudne, często związane z ludzką krzywdą i cierpieniem. Uzależnienie, przemoc, dyskryminacja, wykluczenie społeczne. To obliguje mnie do stałej pracy nad sobą. Uczy empatii, wrażliwości, równowagi."

Pedofil Krzysztof F. wspierał Trzaskowskiego

Aktywnie wspierał kampanię wyborczą kandydata na prezydenta Rafała Trzaskowskiego. Był m.in mężem zaufania tego kandydata w wyborach. Sam także – bez powodzenia – próbował swoich sił, startując w wyborach do Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego w 2018 roku. Był także aktywnym działaczem "opozycji totalnej". Własną kampanię wyborczą prowadził pod hasłem: Dobro powraca.

Jak pisze Radio Szczecin, mówił: "Staram się być dobrym i uczciwym człowiekiem, wierzę w dobro w innych ludziach, wierzę w bezinteresowność, w czyste intencje. Chcę słuchać, widzieć, wiedzieć i pomagać. Liczę na głosy tych wyborców, którzy zgadzają się ze mną, że dobro powraca".

Skazany ze pedofilię był znanym działaczem LGBT w Szczecinie. Ze swoim partnerem prowadził restaurację w centrum miasta, gdzie organizowali szybkie randki LGBT. Był współzałożycielem Stowarzyszenia Równość na Fali, które początkowo działało jako Kampania Przeciw Homofobii Szczecin. Działalność Stowarzyszenia jest dotowana przez marszałka Olgierda Geblewicza.

W jego ostatnim wpisie na Facebooku pojawiła się informacja, że wziął udział w masówce LGBT – w obronie Margot – pod hasłem "Wszystkich nas nie zamkniecie". Miesiąc później trafił do aresztu, a prokurator przedstawił mu zarzuty o pedofilię.

Komentarz Marszałka Olgierda Geblewicza

- Krzysztof F. od dnia 30 września 2020 roku nie pełni funkcji pełnomocnika, ani żadnej innej związanej z pracą na rzecz Urzędu Marszałkowskiego. Został odwołany natychmiast po zatrzymaniu i przedstawieniu mu zarzutów.

Krzysztof F. był pracownikiem Urzędu Marszałkowskiego na długo przed objęciem funkcji marszałka przez pana Olgierda Geblewicza, tj. aż od 2004 roku. Odpowiadał m.in. za kwestie związane z profilaktyką uzależnień.

od 16 lat

rs

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Materiał oryginalny: Pełnomocnik marszałka zachodniopomorskiego ds. uzależnień skazany za pedofilię i narkotyki - Portal i.pl

Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński