Pełna rehabilitacja Espadonu Szczecin

Sebastian Szczytkowski
Siatkarze Espadonu zapomnieli o słabym początku i poprawili humory sobie oraz swoim kibicom. Andrzej Szkocki/archiwum
Siatkarze Espadonu Szczecin odkuli się za porażkę na inaugurację sezonu i na wyjeździe pokonali 3:0 Wartę Zawiercie.

Podopieczni Dejana Brdovicia kompletnie zawiedli kibiców, którzy przybyli na ich pierwszy mecz w nowym sezonie I ligi. Przegrali gładko 0:3 z KPS Siedlce. Trener opowiadał w środku tygodnia, że przykra porażka nie zmieniła planu przygotowań do następnego meczu, a największy problem leżał w psychice siatkarzy.

Espadon Szczecin miał zagrać w Zawierciu swobodnie i z polotem. Tak rzeczywiście się stało. Już w pierwszym secie rozgromił Wartę 25:15. Także w drugiej partii przewaga nie podlegała dyskusji i szczecinianom pozostało udokumentować zwycięstwo. Trzeci set był najbardziej wyrównany. Warta doprowadziła do walki na przewagi, ale grę nerwów wygrał 27:25 Espadon.

Drużyna Brdovicia wraca do Szczecina z pierwszym w sezonie kompletem punktów i za tydzień podejmie KPS Kęty.

Warta Zawiercie - Espadon Szczecin 0:3 (15:25, 21:25, 25:27)