Pełna dominacja Grupy Azoty Chemika Police w hicie kolejki

Sebastian Szczytkowski
Andrzej Szkocki
Grupa Azoty Chemik Police zwyciężył w tym sezonie już ze wszystkimi drużynami grającymi w Lidze Siatkówki Kobiet. Na deser zostawił sobie Grot Budowlanych Łódź, których pokonał 3:0.

Drużyna z Polic jest niepokonana od początku sezonu. Rozpoczęła zwycięski marsz w meczu o Superpuchar Polski z ŁKS Commercecon Łódź. Z tym przeciwnikiem w Lidze Siatkówki Kobiet jeszcze się nie spotkała, ale ze wszystkimi pozostałymi już tak. Z bilansem 10 zwycięstw i zero porażek prowadzi w tabeli. Chemik gra dobrze, zazwyczaj niszczy swoje rywalki, zasługuje na komplementy. Apetyty przed zaplanowanym na środę hitowym meczem Pucharu CEV z Galatasarayem Stambuł są rozbudzone.

Chemik w spotkaniu z Grotem Budowlanymi Łódź grał od początku na wysokim poziomie, a wynik 3:0 po krótkim i generalnie jednostronnym pojedynku nie zostawiał złudzeń. W hicie kolejki wicemistrz Polski i drużyna będąca na trzecim miejscu w tabeli była prawie cały czas za Chemikiem. Wyjątek stanowił początek drugiego seta. Zespół z Łodzi prowadził 5:0, 10:2, 12:4, ale po zaledwie kilku minutach spektakularnego pościgu Chemika zrobiło się 13:13. Ponownie rozpędzonych policzanek nie dało się już zatrzymać.

Grupa Azoty Chemik Police - Grot Budowlani Łódź 3:0 (25:12, 25:21, 25:19)
Chemik: Kowalewska, Mędrzyk, Salas, Wasilewska, Truszkina, Silva, Maj-Erwardt (l.) oraz Grajber, Łukasik

Pozostałe wyniki 7. kolejki: BKS Stal Bielsko-Biała - Developres SkyRes Rzeszów 0:3, Enea PTPS Piła - DPD Legionovia Legionowo 1:3, Energa MKS Kalisz - Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz 1:3, E.Leclerc Radomka Radom - #VolleyWrocław 3:1, ŁKS Commercecon Łódź - Wisła Warszawa (poniedziałek, 17:30)

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani