Pekao Szczecin Open - niemiecki finał w niedzielę

Dustin Brown w sobotnim półfinale pewnie pokonał Francuza Lucasa Pouille.
Dustin Brown w sobotnim półfinale pewnie pokonał Francuza Lucasa Pouille. Andrzej Szkocki
Dwaj reprezentanci Niemiec: Dustin Brown (119. ATP) oraz Jan-Lennard Struff (71. ATP) wystąpią w niedzielnym finale turnieju głównego Pekao Szczecin Open (pula nagród 106,5 tys. euro). Obu jeszcze w sobotę czeka finał debla, w którym jako para zmierzą się z Tomaszem Bednarkiem i Igorem Zelenay'em.

W sobotnich półfinałach szybciej i łatwiej z rywalem poradził sobie Brown, który pokonał 6:4, 6:4 Francuza Lucasa Pouille.

- Grałem już kiedyś z Lucasem i dlatego dokładnie wiedziałem, czego się mogę spodziewać. Dobrałem odpowiednią taktykę na ten mecz i to zaowocowało zwycięstwem - powiedział na konferencji tenisista pochodzący z Jamajki.

Huśtawkę nastrojów przeżył Struff w meczu z Argentyńczykiem Facundo Arguello. W pierwszym secie spisywał się fatalnie, przegrał 1:6 i wydawało się, że to Latynos pewnie awansuje do finału. Jednak Niemiec podniósł się z kolan i w drugim secie nie oddał żadnego gema, a w trzecim tylko dwa!

- W pierwszej partii mój rywal prezentował się naprawdę znakomicie. Długo szukałem swojego rytmu i sposobu, w jaki powinienem z nim grać. Na szczęście w porę mi się to udało i mogę powiedzieć, że sety numer 2 i 3 były już bardzo dobre - skomentował Struff.

W sobotę obu zawodników czeka jeszcze finał debla, w którym wystąpią po tej samej stronie siatki. Nie wcześniej niż o godz. 19 na korcie im. Bohdana Tomaszewskiego rozpocznie się ich mecz z polsko-czeską parą Tomasz Bednarek/Igor Zelenay.

Początek niedzielnego finału singla o godz.12.