Pekao Szczecin Open. Mocny Almagro, porażki Polaków

Nicolas Almagro cztery lata temu był w pierwszej dziesiątce rankingu ATP. Teraz chce po kontuzji jak najszybciej wrócić do światowej czołówki. Andrzej Szkocki
Faworyt turnieju udanie rozpoczął udział w Pekao Szczecin Open. Hiszpan Nicolas Almagro (84. ATP), pokonał Kazacha Andrieja Gołubiewa (153. ATP). Niestety, swoje mecze przegrali Marcin Gawron, Kamil Majchrzak oraz Mateusz Kowalczyk.

Almagro w poniedziałek wygrał challengera w Genui. Po dniu przerwy przystąpił do walki o triumf w kolejnym. Z Kazachem męczył się tylko w pierwszym secie. Obaj zawodnicy nie mogli przełamać serwisu rywala. Hiszpan wygrał dopiero po tie-breaku. W drugim secie na korcie rządził faworyt, który pewnie wygrał 6:1.

Kolejnym rywalem Almagro w turniejowej drabince będzie Włoch Filippo Volandri (190. ATP), który w dwóch setach (6:3, 7:5) rozprawił się z Marcinem Gawronem (630.ATP) .

Z turniejem pożegnali też dwaj inni Polacy. Kamil Majchrzak (353. ATP) w niecałą godzinę przegrał z turniejową "dwójką", Holendrem Robinem Haase (71. ATP) - 1:6, 2:6. Mateusz Kowalczyk, który lepiej radzi sobie w deblu, uległ Włochowi Marco Cecchinato 3:6, 4:6. Pogromca Kowalczyka to finalista wspomnianego turnieju w Genui, w którym triumfował Almagro.

Trwa mecz Huberta Hurkacza (1187. ATP) z rozstawionym z numerem jeden Hiszpanem Pablo Carreno Bustą (60. ATP). Po godz. 18 na korcie centralnym powinien rozpocząć się mecz Grzegorza Panfila (280. ATP) z Niemcem Janem-Lennardem Struffem (148. ATP).