Pekao Szczecin Open - Grzegorz Panfil przegrał z Dustinem Brownem [wideo]

old
Grzegorz Panfil odpadł dziś z turnieju Pekao Szczecin Open.
Ostatni mecz pierwszej rundy zaczął się w sekcji wieczornej bardzo dobrze dla Polaka. Grzegorz Panfil już na początku meczu wypracował sobie przewagę.

Grzegorz Panfil - Dustin Brown: 5:7, 2:6

Przy stanie 4:1 w pierwszym secie Panfil miał za sobą dwa przełamania. Niemiec jamajskiego pochodzenia nie miał sposobu na leworęcznego Polaka. Popełniał dużo błędów. Lecz od tego stanu gra Grzegorza osłabła a Brown zaczął trafiać. Odrobił przełamania i ostatecznie to on wygrał tego seta 7:5.

W drugim secie Dustin Brown kontynuował swoją specyficzną grę, z której jest znany. Ściągany pod siatkę Panfil nie radził sobie z piłkami, w takich samych sytuacjach Niemiec grał rewelacyjnie.

Drugi set pokazał dominację turniejowej "dwójki". Brown wygrał 6:2.

- Szkoda tego pierwszego seta - mówił na konferencji Grzegorz Panfil. - Nie może być tak, że prowadzę 4:1 z dwoma przełamaniami a przegrywam seta. W konsekwencji w drugim secie Brown zaczął grać pewniej, wchodził na mój drugi serwis.

W takim przypadku jedynym Polakiem grającym nadal w Pekao Szczecin Open jest Kamil Majchrzak.