PEKAO Szczecin Open. Fyrstenberg nie zagra w finale debla

Polak Mariusz Fyrstenberg i Brytyjczyk Colin Fleming przegrali ze szwedzką parą Johan Brunstroem i Andreas Siljestroem w półfinale gry podwójnej szczecińskiego challengera.

"Nasza" para lepiej zaczęła mecz. Solidna i równa gra dała zwycięstwo 6:2 w pierwszym secie. Finał był na wyciągnięcie ręki, ale Szwedzi nie zamierzali odpuszczać.

W drugim secie wzięli się do roboty i pozwoli rywalom ugrać tylko jednego gema. "Frytka" i Fleming źle weszli też w tie-break. Przegrywali już 0:5, ale odrobili straty, wyrównali na 5:5, ale Szwedzi uciekli im już na dobre i wygrali 10:7.

– Żaden z nas czterech nie grał dziś swojej „życiówki”, ale ostatecznie to rywale trochę lepiej poradzili sobie z warunkami na korcie i to oni zagrają w finale – tłumaczył na konferencji prasowej Fyrstenberg.

W finale Brunstroem i Siljestroem zagrają przeciwko Białorusinowi Aliaksandrowi Buremu i Niemcowi Andre Begemannowi. Mecz na korcie centralnym w sobotę po godz. 19.