Pekao Szczecin Open. Awans Panfila, porażki naszych deblistów [zdjęcia]

Grzegorz Panfil potwierdził, że dobrze się czuje na kortach przy al. Wojska Polskiego. Andrzej Szkocki
Grzegorz Panfil pokonał Francuza Maxime'a Teixeirę 6:4, 6:2 i awansował do drugiej rundy challengera Pekao Szczecin Open z pulą nagród 106 500 euro. Na początku rywalizacji w turnieju deblistów odpadły dwie polskie pary.

Plany organizatorom nieco pokrzyżowała pogoda. Przerwano oba mecz deblowe rozpoczęte po godz. 17. Z opóźnieniem zaczęło się też spotkanie Panfila.

Jako pierwsi do drugiej rundy awansowali Czech Jan Mertl (213 ATP) oraz Ukrainiec Artem Smirnov (407 ATP). Znacznie łatwiej poszło temu drugiemu, który potrzebował niecałej godziny aby uporać z Brazylijczykiem Fernando Rombolim (308 ATP). Kwalifikant z Ukrainy wygrał 6:1, 6:3.

Trudniejszą przeprawę miał Mertl. Swój mecz z 22-letnim Niemcem Oscarem Otte (497 ATP) zaczął od gładkiej porażki w pierwszym secie 1:6. W kolejnych wygrywał po 6:3.

Zajmujący 280. miejsce w światowym rankingu Panfil grał z rywalem podobnej klasy (316 ATP). Bytomianin uporał się z Francuzem Teixeirą w niecałe 80 minut. O awans do ćwierćfinału zagra ze zwycięzcą pary Marek Michalicka - Jan-Lennard Struff. Niemiec to ubiegłoroczny finalista turnieju głównego oraz zwycięzca gry podwójnej w parze z Dustinem Brownem.

Nie powiodło się Polakom w pierwszych meczach turnieju deblistów. Swoje mecze przegrali Kamil Majchrzak i Jan Zieliński oraz Marcin Gawron i Andriej Kapaś.

Na wtorek zaplanowano aż 17 pojedynków. Meczem dnia, o godz. 19 na korcie centralnym, będzie deblowy pojedynek Tomasza Bednarka i Mateusza Kowalczyka z brytyjskimi braćmi Kenem i Nealem Skupski.

Bardzo ciekawie zapowiada się też mecz Kamila Majchrzaka z rozstawionym z numerem dwa Holendrem Robinem Haase. Początek pojedynku na korcie głównym nie wcześniej niż o godz. 17.

Mecze poniedziałkowe:__

gra pojedyncza:
Artem Smirnov (Ukraina) - Fernando Romboli (Brazylia) 6:1, 6:3
Jan Mertl (Czechy) - Oscar Otte (Niemcy) 1:6, 6:3, 6:3
Grzegorz Panfil (Polska) - Maxime Teixeira (Francja) 6:4, 6:2

gra podwójna:
Romano Frantzen/Robin Haase (Holandia) - Marcin Gawron/Andrzej Kapaś (Polska) 6:2, 5:7, 10:5
Federico Gaio/Alessandro Giannesi (Włochy) - Kamil Majchrzak/Jan Zieliński (Polska) 6:3, 6:2