Pekao Open 2013. Grzegorz Panfil w drugiej rundzie

Paweł Pązik
Grzegorz Panfil awansował do drugiej rundy Pekao Szczecin Open 2013.
Grzegorz Panfil awansował do drugiej rundy Pekao Szczecin Open 2013. Andrzej Szkocki
Grzegorz Panfil (344 ATP) szybko i pewnie wygrał z Hiszpanem Jose Checą-Calvo (333 ATP) w dwóch setach 6:2, 6:2.

Hiszpan w niedzielę przegrał wprawdzie w trzeciej rundzie eliminacji z Chorwatem Mate Deliciem, ale dzięki wycofaniu się z rywalizacji Brazylijczyka Thomaza Bellucciego, znalazł się jako “lucky loser" w turnieju głównym.

Panfil poradził sobie jednak z Hiszpanem bez większych problemów. Mecz zakończył się po 52 minutach.

- Zagrałem praktycznie bezbłędnie, fantastycznie funkcjonowały mój serwis, forehand, backhand, praktycznie wszystko - cieszył się Polak. - To był jeden z moich lepszych meczów w tym sezonie.

Rywalem Panfila w drugiej rundzie będzie wygrany z pary Albert Montanes - Boris Pashanski. Hiszpan jest rozstawiony w turnieju z numerem jeden. To faworyt nie tylko do pokonania Serba, ale też do wygrania całego turnieju, w którym rywalizuje po raz dziesiąty.

- Lubię grać z Hiszpanami. Jeśli trafię na Montanesa, to zapowiada się wyrównany i ciężki pojedynek - twierdzi Panfil.

W poniedziałek na kortach przy al. Wojska Polskiego zagrają też dwaj inni Polacy. Rozpoczął się już mecz Pawła Ciasia z Włochem Andreą Arnaboldim. Po godz. 19 na korcie centralnym Piotr Gadomski zmierzy się z Włochem Petito Starace.