Pechowy debiut Tomasza Gieli. WIDEO dla ludzi o mocnych nerwach

jakub lisowski
Tomasz Gielo odwożony do madryckiego szpitala.
Tomasz Gielo odwożony do madryckiego szpitala. acb.com
Tomasz Gielo – wychowanek Wilków Morskich Szczecin, później gracz AZS Radex Szczecin – w niedzielę zadebiutował w zespole Iberostar Teneryfa. Meczu z Realem Madryt nie dokończył.

Cztery minuty przed końcem Tomasz Gielo kończył kontratak. Zdobył punkty, ale w wyniku faulu obrońcy Realu źle upadł na parkiet. Prawa noga „uciekła”, zawodnik od razu chwycił się z bólu za kolano. Przerwa w meczu trwała kilka minut, szczecinianina odwieziono do szpitala.

- Tomasz Gielo doznał zerwania więzadła rzepki prawego kolana. W poniedziałek przejdzie kolejne, szczegółowe badania. Po nich będziemy wiedzieć, jak poważna jest to kontuzja, ile może potrwać przerwa w grze i jak będzie przebiegać rehabilitacja – poinformował klub z Teneryfy.

Gielo grał w niedzielę 12 minut. Zdobył 5 punktów. Real wygrał ten mecz wysoko - 88:73. Kiedy TG wróci na parkiet? Przerwa w grze może potrwać nawet pół roku. Koszykarz nie pomoże więc polskiej reprezentacji w eliminacjach do Mistrzostw Świata.

Gielo jest wychowankiem KK Wilki Morskie Szczecin. W seniorskich rozgrywkach debiutował w barwach AZS Radex Szczecin. Zdobył wicemistrzostwo świata do lat 17. Później grał w SMS Władysławowo, by po zdaniu matury przenieść się na studia do Stanów Zjednoczonych. Cztery lata grał w Liberty Flames, a rok w Ole Miss Rebels. W 2016 r. zagrał w dwóch meczach Ligi Letniej NBA, ale do zawodowych rozgrywek nie przebił się.

Dwa poprzednie sezony spędził w lidze ACB (elicie) w Hiszpanii. Mógł zostać w Joventut Badalona (w sezonie 2017/18 zdobywał blisko 9 punktów na mecz i miał 3 zbiórki), ale zdecydował się latem przenieć do Iberostaru.