Pech Regi Trzebiatów i Piasta Choszczno, remis Energetyka Gryfino

Niestety, żaden z naszych zespołów trzecioligowych nie odniósł zwycięstwa w pierwszej kolejce. Najbliżej trzech punktów byli gracze beniaminka, Energetyka Gryfino. Niewiele do szczęścia zabrakło też faworyzowanej Redze Trzebiatów.

W pozostałych meczach padł remis w derbach Dębu Dębno z Chemikiem Police, zaś Piast Choszczno dopiero w 93 minucie stracił jedyną bramkę w meczu z Cartusią Cartuzy. Błękitni Stargard ulegli na wyjeździe Kaszubii Kościerzyna 1:3, mimo prowadzenia 1:0 po niecałym kwadransie gry.

Energetyk Gryfino - Astra Ustronie Morskie 1:1 (1:0)
Bramki: Grąbczewski (24) - Wojciechowski (61-karny).
Energetyk: Horodyski - Łęczewski, Kostrubiec, Łazarz, Stępień, Ł. Deptuła (69 Kutasiewicz), Mielnik, Marek Łapiński, P. Deptuła, Marcin Łapiński (81 Ludwiczak), Grąbczewski.
Żółte kartki: Stępień, Marek Łapiński, Mielnik, P. Deptuła, Marcin Łapiński.

Trójka sędziowska opuszczająca boisko w eskorcie ochroniarzy, to niestety symboliczne podsumowanie 90 minut w Gryfinie. Energetyk grający z Astrą Ustronie Morskie był przez większą część spotkania zespołem dominującym, jednak grał bardzo nieskutecznie, a gdy w końcówce zdobył gola na 2:1, to arbiter dopatrzył się przewinienia na bramkarzu. Po rzucie wolnym wykonywanym z lewej strony boiska do główki wyskoczył Kamil Stępień i uderzył na bramkę. Do piłki kozłującej po murawie rzucił się golkiper gości, jednak ta wyślizgnęła mu się z rąk, dopadł do niej Maciej Grąbczewski i wbił ją do siatki. Sędzia jednak odgwizdał faul, co jeszcze bardziej rozsierdziło publiczność, która wcześniej miała za złe arbitrowi podyktowanie jedenastki za zagranie ręką w polu karnym Łukasza Deptuły. Piłka wprawdzie odbiła się od dłoni pomocnika gospodarzy, jednak nie wykonał on żadnego ruchu w jej kierunku i wydaje się, że była to tzw. ręka nastrzelona. Jedenastkę pewnie wykorzystał doświadczony Andrzej Wojciechowski.

Od 24 minuty Energetyk prowadził po bramce Macieja Grąbczewskiego, który wykończył ładną akcję z prawej strony Marcina Łapińskiego.

- Szkoda, że nie prowadziliśmy do przerwy większą ilością bramek, bo były ku temu okazje - mówił po meczu Jan Jucha, trener gospodarzy. - Mając przewagę dwóch bramek nie gralibyśmy tak nerwowo. Był to nasz pierwszy mecz w lidze i jestem zadowolony z punktu. Pracy arbitra nie chcę komentować.

Chojniczanka Chojnice - Rega Trzebiatów 2:1 (1:0)
Bramki: Kowalczyk (6), Romańczuk (81) - Przewoźniak (52 - karny).
Rega: Łapczyński - Kosakiewicz, Hernacki, Wilejto, Cebulski, Orłowski, Więcek (85 Kasztelan), Śliwiński (87 Jarmoszewicz), Muskała (46 Urbański), Janiszewski (46 Wawreńczuk), Przewoźniak.

Pechowo w Chojnicach przegrała Rega Trzebiatów. Do 81. minuty gości zmarnowali wiele okazji, co w tej feralnej minucie się zemściło, kiedy Konrad Romańczyk skierował piłkę głową do bramki.

Pozostałe rezultaty:

Dąb Dębno - Chemik Police 3:3 (2:2)
Bramki: Kowalski (21), Dłubis (45-karny), Majchrzak (62) - Jóźwiak 2 (4, 42), Skrętny (76).
Kaszubia Kościerzyna - Błękitni Stargard 3:1 (2:1)
Bramki: Banaczek (35-karny), Bieliński (43), Gacek (88) - Jureczko (11).
Cartusia Kartuzy - Piast Choszczno 1:0 (0:0)
Bramka: Karasiński (90+3).
Gryf Wejherowo - Kotwica Kołobrzeg 3:4
Darzbór Szczecinek - Orkan Rumia 0:1

Więcej o III lidze w poniedziałkowym wydaniu "Głosu".