Pech grających trenerów

dc, sw, jat, włod, 13 września 2004 r.
Radość piłkarzy Osadnika Myślibórz po zdobyciu zwycięskiego gola w meczu z Pogonią Barlinek. Andrzej Szkocki
Darzbór Szczecinek znów jest liderem IV ligi. Zadecydowała o tym fatalna końcówka Klubu Piłkarskiego Police w meczu z Victorią w Przecławiu.

W 80 minucie KP prowadził 2:0 i za szybko uwierzył, że jest po meczu. A potem grający trener policzan Rafał Piotrowski, który wcześniej opuścił boisko, obserwował jak Grzegorz Harbanowicz dwukrotnie myli jego obrońców i doprowadza do remisu 2:2.
O sporym pechu może mówić też grający trener Robert Żolik i cała drużyna Astry - rywale wyrównującego gola strzelili już w doliczonym czasie gry.

Trzy minuty przed końcem spotkania w Mirosławcu gospodarze stracili dwie bramki z Błękitnymi Stargard i przegrali po raz kolejny. Kibiców na trybunach było kilkudziesięciu - po meczu zapowiedzieli, że więcej już na stadion nie przyjdą. Tak więc następne spotkanie obędzie się chyba przy pustych trybunach. Może to martwić grającego trenera Mirstalu, Jacka Murata, który jako zawodnik został zawieszony na pół roku za oplucie sędziego w meczu z Sokołem Pyrzyce.

500 kibiców w Dębnie złudzeń na dobry wynik pozbawiło dwóch zawodników Iny: Stefański i Pędziwiatr, którzy strzelili wszystkie pięć goli. W Myśliborzu, w derby tamtejszego powiatu, lepsi byli gospodarze z Osadnika, choć Pogoń z Barlinka mogła domagać się aż trzech rzutów karnych.

18. Mirstal 8 1 8-31

DARZBÓR Szczecinek - STAL Szczecin 2:1 (0:1)

Bramki: Bernatek (83), Adamowicz (85) - Geszka (17)

DARZBÓR: Bykowski - Fijołek, Kubiak, Bernatek, Sochalski, Brzeziński, Mikołajewicz, Hrymowicz, Kozłowski (71 Niezgoda), Adamowicz, Węglowski (46 Gehrke)

STAL: Judkowiak - Paliwoda, Kikun, Pietrzak, Wójtowicz, Kaszczyniec, Geszka, Grabczak (89 Gajewski), Kmetyk (70 Pawlak), Majkut (77 Kubicki), Usowicz (59 Jurszo)

Prawdziwą huśtawkę nastrojów przeżyli kibice, którzy w sobotnie popołudnie zasiedli na szczecineckim stadionie. Do 83 minuty nic nie wskazywało, że Darzbór może ten mecz choćby zremisować.

Pierwsza polowa spotkania toczyła się pod dyktando gości. W 17 minucie Geszka strzałem z 25 metrów pokonał Bykowskiego. Silnie uderzona piłka trafiła pod poprzeczkę. Goście mogli ten mecz rozstrzygnąć w kolejnych pięciu minutach. Kmetyk i Kaszczyniec przegrali jednak pojedynek "oko w oko" z bramkarzem Darzboru.

Gospodarze przejęli inicjatywę i w 24 minucie Węglowski trafił piłką w słupek. Końcówka meczu należała do Darzboru. W 83 minucie Bernatek płaskim strzałem z rzutu wolnego doprowadził do wyrównania, a dwie minuty później Adamowicz strzałem głową z ośmiu metrów ustalił wynik tego emocjonującego spotkania.

ARKONIA Szczecin - SOKÓŁ Pyrzyce 4:1 (1:1)

Bramki: Markiewicz (3), Kornak (50), Sylwesiuk (55) i Trociuk (75) - Malanowski (31)

Czerwona kartka: Michalski (86)

ARKONIA: Tomasiewicz - Kołtun (86 Szymański), Andrusewicz, Jędrzejewski, Grabicki, Kaszubowski, Kornak, Michalczyszyn (80 Bielawski), Markiewicz (78 Skrobek), Trociuk, Sylwesiuk.

SOKÓŁ: Michalski - Ogiejko, D. Kustra, Muskała, Więcek, Piguła, Malanowski (73 Winiarz), Pawlik, Starzyński (60 M. Kustra), Lewandowski, Dubik (85 Halarewicz).

W 3 minucie strzał Trociuka dobił Markiewicz i było 1:0. Ale w 31 minucie po dośrodkowaniu wyrównał Malanowski i remis 1:1 utrzymał się do przerwy. Początek drugiej części gry ustawił spotkanie - bramki Kornaka (z 18 metrów) oraz Sylwesiuka praktycznie przesądziły o zwycięstwie Arkonii. W końcówce nie popisał się bramkarz Sokoła, który wyszedł poza pole karne, minął się z piłką i ratując sytuację sfaulował Bielawskiego. Oczywiście sędzia pokazał mu czerwoną kartkę.

VICTORIA Przecław - KP Police 2:2 (0:1)

Bramki: Harbanowicz 2 (81 i 90) - Gunia (35), Bitkowski (80)

VICTORIA: Dąbrowski - Woźniak, Nowak, Pietruszka, Chromiński (66 Pawlik), Rachwalski, Kapuściński, Adamowicz (46 Harbanowicz), Sztadilów, Kuśmirek (42 Wesołowski), Miciopulos (61 Młynarczyk).

KP: Gumowski - Stachowicz, Zientek, Dutkiewicz (74 Głowacki), Gralewicz, Gunia, Bitkowski, Miśta, Piotrowski (71 Figiel), Tuński, Górniewicz.

W 35 minucie błąd popełnił bramkarz Victorii i Gunia wepchnął piłkę do siatki. W 80 minucie Bitkowski strzałem głową wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego i wydawało się, że jest po meczu. Ale chwilę później Harbanowicz zmylił obrońców rywali, strzelając kontaktowego gola. Ten sam zawodnik powtórzył swój wyczyn w 90 minucie i tak oto KP stracił prowadzenie w tabeli.

MIRSTAL Mirosławiec - BŁĘKITNI Stargard 1:3 (1:1)

Bramki: Duda (44) - Kownacki2 (28, 87-karny), Chochocki (89)

MIRSTAL: Biegański - Komor, Dybaczewski, Wasylków, Suchojad, Pabian (46 Michałowski), Marianowski, Chromiński, Biskup, Czyżak, Duda (85 Lewandowski).

BŁĘKITNI: Chrabański - Grzelak, Barański, Pustelnik, Korzeniowski, Krawniak (80 Bielicki), Procyk, Kownacki, Śniadek, Zdunek (85 Lulek), Jureczko (87 Chochocki).

W 28 minucie Kownacki otrzymał prezent od obrońcy Mirstalu. Ruszył więc w kierunku bramki rywali i strzałem w długi róg zdobył prowadzenie. Gospodarze wyrównali po zamieszaniu w polu karnym gości i uderzeniu Dudy. I gdy wydawało się, że mecz zakończy się remisem, Wasylków ewidentnie sfalował jednego z rywali we własnym polu karnym. Karnego wykorzystał Kownacki. Mirstal dobił Chochocki, który pojawił się na boisku dwie minuty wcześniej. Wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego i niepilnowany strzałem głową posłał piłkę do siatki.

WYBRZEŻE Rewalskie - DRAWA Drawsko 3:2 (2:1)

Bramki: Woźniak 2 (6,17), Paszkowicz (60-karny) - Janasiak (35), Korczyński (62-karny)

WYBRZEŻE: Jabłoński - Gołaszewski, Laszkiewicz, Kawczyński, Górski (42 Włodarczyk), Kustrzyk (87 Maciejewski), Dąbrowski, Wilejto (46 Kowalczyk), Szmit, Woźniak, Paszkowicz (89 Kinik).

DRAWA: Piłat - Wyrzykowski, M. Pedrycz, Dzięgielewski, Tabat, Klubikowski (65 Kamiński), Janasiak, Kinczel (65 Marcinkowski), Walkiewicz (24 Żuk), Drapiński (76 A. Pedrycz), Korczyński.

Już po 17 minutach gospodarze prowadzili 2:0 dzięki golom Woźniaka, który wykorzystywał podania Górskiego. Po przerwie Woźniak także dał się we znaki rywalom, bowiem to po faulu na nim sędzia podyktował rzut karny dla Wybrzeża, zamieniony na gola przez Paszkowicza.

OSADNIK Myślibórz - POGOŃ BARLINEK 2:1 (0:1)

Bramki: Dudek (54), Mączyński (68) - Świderski (34).

OSADNIK: Jarosiński - Gembiak, Dudek, Koneczek, T. Weres (46 Olszyński), Pawlak (60 Baran), Jodko, Małowiecki, Sobczyk, K. Weres, Mączyński.

POGOŃ B.: Boniecki - Magryta, Zieliński, Ratajczyk, Pawłowski, Świderski, Kawalec, Zdunowski (58 Kądziela), Guraj, Milewicz (85 Zwoliński), Skop.

W derby powiatu myśliborskiego wygrali gospodarze z Myśliborza, choć lepiej na boisku prezentowali się goście z Barlinka. Udokumentowali to bramką w pierwszej połowie, zdobytą przez Świderskiego w pierwszej połowie, który wykończył szybką kontrę Pogoni.

Po zmianie stron szybko wyrównał strzałem głową Dudek, a wynik ustalił Milewcz, będąc sam na sam z bramkarzem Pogoni. Słabo prowadzący zawody III-ligowy sędzia ze Szczecina nie podyktował trzech rzutów karnych dla gości.

ENERGETYK Gryfino - LEŚNIK ROSSA Manowo 2:0 (0:0)

Bramki: Łęczewski (47), Stępień (76).

ENERGETYK: Horodyski - Minkwitz, Murat, Bodnar, Miskis, Pietraszewski, T. Łapiński, Mielnik, Turtoń (46 Łęczewski), Krupa (46 Stępień), B. Łapiński (90 Bartocha).

LEŚNIK: Mamrot - Pelikan, Husejko, Małecki, Wenerski (Cieślak), Marczak, Duda, Ignasiak, Stokowiecki, Berkowski, Perkowski.

- Byliśmy lepsi. Zasłużenie wygraliśmy - uważa trener Energetyka Tomasz Kasprzyk. Obie bramki dla gospodarzy zdobyli gra rezerwowi, którzy pojawili się na boisku po zmianie stron. Obie bramki padły po stałych fragmentach gry.

ASTRA Ustronie Morskie - REGA MERIDA Trzebiatów 1:1 (0:0)

Bramki: Lenkiewicz (50) - Dondera (90).

ASTRA: Mordas - Klimorowski, Tokarski, Rodak, Stadnik (85 Dudka), Chołys, Lenkiewicz, Kwapisz, Rakowski (65 Bednarek), Ristau (80 Zwoliński), Żolik.

REGA MERIDA: Chomątek - Sawa, Ruszczak, Jasiewicz, Ruciński, Mleczek, Pawski, Bogacz, Dondera, Hinc, Remplewicz.

Wyrównujący gol dla Regi padł już w doliczonym czasie gry. Zdobył go Dondera. Do 90 minuty prowadzili gospodarze po bramce Lenkiewicza, ale to nie wystarczyło do odniesienia zwycięstwa. - Szkoda tak straconych punktów - mówił po meczu grający trener Astry Robert Żolik.

DĄB Dębno - INA Goleniów 0:5 (0:2)

Bramki: Stefański 2 (3, 73) i Pędziwiatr 3 (23, 50, 75).

DĄB: B. Wyka - Kula, Grocholski, Łętowski (46 Niparko), Kostowiecki (80 Niwiński), Majchrzak, Chojnacki (75 Kupka), Smaroń, Kucyk, Majewski, Stępniak (46 Dziadosz).

INA: Pakul - Kopaczewski, Sobański, Winiarski, Siara (60 Pracowity), Makarewicz (75 Piątek), Młynarczyk, Laskowski, Stefański, Pędziwiatr, Paszkowski.

W poprzednim sezonie trener Zbigniew Gumienny, obecny szkoleniowiec Dębu Dębno, prowadził jeszcze Inę Goleniów. Jego nauka nie poszła w las, bo byli podopieczni z Goleniowa urządzili sobie ostre strzelanie w Dębnie. Po golach Stefańskiego i Pędziwiatra goście wygrali aż 5:0.