Paweł Furtek wicemistrzem Europy juniorów w pływaniu

archiwum
Mistrzostwa Europy juniorów w pływaniu 2013są rozgrywane w Poznaniu
Mistrzostwa Europy juniorów w pływaniu 2013są rozgrywane w Poznaniu Archiwum
Paweł Furtek (MKP Szczecin) wywalczył w Poznaniu srebrny medal w konkurencji 1500 m stylem dowolnym mistrzostw Europy juniorów w pływaniu. To drugie podium polskiej reprezentacji w imprezie.

Paweł Furtek, aktualny mistrz Polski w tej konkurencji, minimalnie, bo tylko o 0,34 sekundy, przegrał na finiszu z Czechem Janem Micką. Dla Micki to już drugie złoto wywalczone w Poznaniu.

Po dwóch dniach rywalizacji biało-czerwoni mają na koncie dwa medale.

W środę, w pierwszym dniu zawodów, złoto wywalczyła sztafeta 4x100 m stylem dowolnym.

Mistrzostwa, w których udział bierze blisko 600 zawodników z 42 krajów, potrwają do niedzieli.