Paweł Ciaś zdążył przed deszczem. Polak zagra w ćwierćfinale. ZDJĘCIA

Paweł Ciaś rozegrał kolejny dobry mecz i zagra w ćwierćfinale Pekao Szczecin Open. Andrzej Szkocki
W środę deszcz po raz pierwszy w tegorocznej edycji Pekao Szczecin Open pokrzyżował plany organizatorom i samym zawodnikom. Na szczęście spadł późno i udało się rozegrać zdecydowaną większość zaplanowanych spotkań.

W „meczu dnia” w poniedziałek grał Kamil Majchrzak. Na jego drodze do drugiej rundy stanął Włoch Andrea Pellegrino. Polak wygrał 6:3, 7:6 i we wtorek wieczorem miał stanąć do walki z Hiszpanem Roberto Carballesem Baeno (91. pozycja w rankingu ATP). Plany pokrzyżowała mu pogoda.

W ćwierćfinale jest już z kolei inny polski zawodnik, Paweł Ciaś. W środę grał z rozstawionym z nr 8 w szczecińskim challengerze Włochem Stefano Travaglią.

Ciaś wygrał bardzo ciekawego pierwszego seta 7:6. Później to włoski tenisista dominował i zapisał seta na koncie. Na szczęście Ciaś odpłacił mu się niemal tym samym, wygrywając 6:2 i awansując do ćwierćfinału Pekao Szczecin Open. Cały mecz trwał 2 godziny oraz 33 minuty.

Wcześniej w walce o ćwierćfinał spotkali się Niemiec Yannick Hanfmann i Włoch Marco Checchinato. I znowu warto było zerkać na pojedynek tych dwóch zawodników, bowiem zostawili sporo zdrowia na korcie i dostarczyli wielu wrażeń. Ostatecznie górą w tie breaku był Niemiec. To właśnie z tym zawodnikiem w ćwierćfinale tegorocznej edycji zagra Paweł Ciaś.

W przedostatnim spotkaniu singlistów tego dnia Duńczyk Holger Rune grał z Pablo Andujarem-Albą. Przy stanie 1:0 dla reprezentanta Danii w pierwszym secie mecz przerwano z powodu padającego deszczu.

W środę na dobre rozkręcił się także turniej deblowy. Czeska para Roman Jebavy i Zdenek Kolar 7:6 i 6:4 pokonała Ukraińca Denysa Molchanova i Brazylijczyka Fernando Romboliego. Duet Amerykanin Hunter Reese i Holender Sem Verbeek wyrzucił za burtę turnieju Pekao Szczecin Open Karola Drzewieckiego oraz Hiszpana Sergio Martosa Gornesa (6:4, 6:4).

W dwóch setach triumfowali także Szwed Andre Goransson i Amerykanin Nathaniel Lammons. Ograli 6:1, 7:5 Niemca Dustina Browna (dwukrotnie grał w finale singla Pekao Szczecin Open, raz triumfował) i Syryjczyka Hazema Naw. Mecz Szymona Walkówa i Jana Zielińskiego z Davidem Vega Hernandezem (Hiszpania) i Luca Margarolim (Szwajcaria) przerwał deszcz. Ten pojedynek, starcie Majchrzaka i Carballesem Baeno oraz zaplanowany jako ostatni mecz deblowy w środę (Pellegrino / Travaglia - I. Sabanov / M. Sabanov) zostały przełożone na czwartek, choć tego dnia pogoda również ma nie sprzyjać.