MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Patronat: Pomaluj usta na różowo i nie daj się rakowi!

Anna Folkman
Anna Folkman
Trwa Europejski Tydzień Profilaktyki Raka Szyjki Macicy. Z tej okazji w Szczecinie odbędzie się wiele interesujących i ważnych dla kobiecego zdrowia wydarzeń. Wszystko dzięki projektowi "Pink Lips" w ramach Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland.

Celem naszej akcji jest uświadomienie kobietom jak ważne są regularne badania cytologiczne w walce z nowotworem, na który wciąż umiera wiele Polek, a przy wczesnym wykryciu jest całkowicie wyleczalny – mówi Kamila Jarosz, koordynator projektu w Szczecinie. - Mamy zaplanowanych wiele ciekawych akcji.

We wtorek o godz. 10 studenci będą gościć w Schronisku dla Kobiet i Domu dla Matek z Dziećmi przy ul. Piasecznej 4, będą edukować, zachęcać je do regularnych badań cytologicznych, przeprowadzone zostaną także pomiary glikemii oraz prelekcja na temat cukrzycy. O godz. 18.30 w Ceskym Filmie odbędzie się spotkanie Pink Lips, połączone z prelekcją na temat raka szyjki macicy.

W środę o godz. 15.30 w Euforia Pole Dance organizujemy bezpłatne warsztaty pole dance, przed którymi zaplanowana jest prelekcja na temat nowotworu. Liczba miejsc jest ograniczona, a zapisy odbywają się przez wydarzenie na Facebooku. – dodaje Jarosz. - W czwartek wykwalifikowany trener przeprowadzi warsztaty fitness, które także będą połączone z prelekcją. Trening odbędzie się w godzinach 19-21 w Studium Wychowania Fizycznego PUM, lista miejsc ograniczona, zapisy również na Facebooku. W piątek (26.01) we Free Blues Club odbędzie się Pink Party dla studentów Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie, rozpoczynające się o 21 prelekcją. Dla osób z różowym elementem stroju wstęp jest bezpłatny. W niedzielę ok. godz. 16 - 17 zostanie podświetlona Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza na różowo, w tym czasie będzie można znaleźć tam nasze stanowisko edukacyjne.

Pink Lips jest to akcja, która od czterech lat obywa się regularnie w Polsce. Jej głównym celem jest popularyzowanie wiedzy na temat raka szyjki macicy i namawianie do profilaktyki, symbolem akcji stały się różowe usta jako nieodzowny atrybut kobiecości, przypominające o regularnych badaniach, ale również są ogromnym wyrazem szacunku dla kobiet, które podjęły walkę z rakiem szyki macicy.

Gs24.pl

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński