Patronat GS24: Szczecin przeciw przemocy

(af)
Ruszyła V edycja Kampanii Białej Wstążki, która ma zwrócić uwagę mieszkańców naszego miasta na problem przemocy w rodzinie. Dziś można wziąć udział w konferencji i skorzystać z bezpłatnych porad.

W 2013 roku do szczecińskiego Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie średnio co 5 godz. każdego dnia zgłaszany był problem przemocy w rodzinie.

W całym kraju akcja trwa od 25 listopada do 6 grudnia. W tym terminie Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie zaplanował wiele ciekawych wydarzeń.

Inaugurację tegorocznej kampanii zaplanowano 27 listopada o godz. 10. Tego dnia w sali lokalu "P1ierwsze Miejsce" przy placu Stefana Batorego odbędzie się konferencja pod tytułem "Przemoc jako współczesne zagrożenie zdrowia publicznego" kierowana do przedstawicieli placówek ochrony zdrowia, wymiaru sprawiedliwości, kurateli sądowej, policji, prokuratury oraz osób zajmujących się przeciwdziałaniem przemocy.

Uczestnicy konferencji będą mogli wysłuchać wystąpień znakomitych prelegentów m. in. Grzegorza Wrony - prawnika, znawcy problematyki przeciwdziałania przemocy, eksperta Stowarzyszenia "Niebieska Linia", autora komentarza do procedury Niebieskiej Karty, członka Rady ds. przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie przy Dyrektorze PARPA oraz Pani prof. dr hab. n. zdr. Beaty Karakiewicz, Dziekana Wydziału Nauk o Zdrowiu, Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego. Ponadto uczestnicy wezmą udział w warsztatach, które poprowadzą eksperci z dziedziny przeciwdziałania przemocy w rodzinie.

Oto program konferencji:

10:00 - 10:15 Powitanie gości,
Bajka edukacyjna przygotowany przez pracowników
Działu Interwencji Kryzysowej
10:15 - 11:00 "Porównanie skuteczności systemu przeciwdziałania przemocy w rodzinie z perspektywy ogólnej oraz perspektywy rodziny" Grzegorz Wrona
11:00 - 11:30 "Uwarunkowania zdrowotne a przemoc - ważny problem zdrowia Publicznego"prof. dr hab. n. zdr. Beata Karakiewicz Dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego
11:30 - 12:00 "Mroczna Tajemnica Czterech Ścian" Opowiadanie pt. "Myślałem, że umarłem i trafiłem do nieba" autorstwa Mariusza Ostrowskiego, w interpretacji Konrada Pawickiego. Dyskusja z udziałem ekspertów
12:00 - 12:30 Przerwa kawowa
12:30 - 14:30 Praca z podziałem na dwie grupy warsztatowe:
- Konsekwencje zdrowotne oraz praca z osobami doznającymi przemocy i osobami stosującymi przemoc
- Konsekwencje społeczne oraz praca z osobami doznającymi przemocy i osobami stosującymi przemoc
14:30 - 15:00 Podsumowanie

Wydarzeniem zaplanowanym 2 grudnia o godz. 13, będzie projekcja filmu dla uczniów szczecińskich szkół ponadgimnazjalnych w Kinie Pionier 1907. W tym roku będzie to film pt. "Nasza klasa" w reżyserii I. Raaga. Po projekcji odbędzie się dyskusja uczniów z ekspertami na temat przeciwdziałania zjawisku przemocy.

W czasie Kampanii prowadzone będą dodatkowe dyżury w Punkcie Konsultacyjnym ds. Uzależnień i Przemocy w Rodzinie przy al. Papieża Jana Pawła II 42 w Szczecinie. Z porad psychologów, prawników, terapeutów, policjantów i wielu innych specjalistów będzie można skorzystać od 25 do 28 listopada, oraz od 1 do 5 grudnia w godzinach od 16 do 19.

Dyżury specjalistów będą prowadzone również w szczecińskich placówkach służby zdrowia: Samodzielny Publiczny Wojewódzki Szpital Zespolony im. Marii Skłodowskiej Curie, ul. Arkońska 4, Świetlica w budynku "0" Termin: 25.11.2014 godz. 16-18, Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny Nr 2 PUM, al. Powstańców Wielkopolskich 72, Poradnia patologii noworodka budynek A pok. 122, Termin: 02.12.2014 godz. 16-18, Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Szkół Wyższych, Przychodnia Specjalistyczna, Aleja Wojska Polskiego 97, Pokój nr 5.Termin: 02.12.2014 godz. 16-18.

Wideo

Komentarze 2

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

A
Antyprzemocowiec

Do przedmówcy! Bardzo na temat się naPOciłeś(łaś)........ Bez komentarza twój POzim mnie POraża!!

G
Gość

Brawo - słuszna akcja. Stop przemocy w rodzinie, stop przedmiotowemu traktowaniu kobiet, stop penisom rzeźbionym z bananów i bułkom z prezerwatywami.

Dodaj ogłoszenie