MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Pasztetowa była doprawiona chemiczną substancją? Ktoś truje psy na Pogodnie

Leszek Wójcik
Leszek Wójcik
Właściciele psów z okolic skweru Waleriana Pawłowskiego i ul. Konopnickiej, Syrokomli, Kostki, Wieniawskiego... przestrzegają się wzajemnie przed grasującym po dzielnicy wariatem.
Właściciele psów z okolic skweru Waleriana Pawłowskiego i ul. Konopnickiej, Syrokomli, Kostki, Wieniawskiego... przestrzegają się wzajemnie przed grasującym po dzielnicy wariatem. Andrzej Szkocki
Ktoś truje psy na Pogodnie! Właściciele psów z okolic skweru Waleriana Pawłowskiego i ul. Konopnickiej, Syrokomli, Kostki, Wieniawskiego... przestrzegają się wzajemnie przed grasującym po dzielnicy wariatem. Kilka dni temu pisaliśmy o otruciu 5-letniego berneńczyka. W pierwszy dzień świąt pan Marcin znalazł w swoim ogródku podrzucone dwie paczki z pasztetową w środku - jest pewien, że to była próba otrucia jego cavaliera. Złożył zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa. - Podrzucona paczka z mięsem zostanie przebadana - zapewnia mł. asp. Paweł Pankau, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie.

Atmosfera na szczecińskim Pogodnie coraz bardziej się zagęszcza. Właściciele psów wyprowadzają je na tzw. krótkiej smyczy, kontrolują co ich pupil wącha, gdzie się zatrzymuje, co je... Boją się, że połknie podłożoną trutkę. Ich podejrzenia nie są, niestety, bezpodstawne. Dwa tygodnie temu ktoś otruł wielkiego, 50-kilogramowego berneńskiego psa pasterskiego.

- Zjadł coś na spacerze na skwerze Pawłowskiego - twierdzi Robert Wasilewski.

- Jestem pewien, że tam, bo nigdzie indziej ostatnio z nim nie wychodziłem.

Zdaniem pana Roberta, pies zaczął się inaczej zachowywać zaraz po powrocie ze spaceru. Przestał jeść, pić, miał kłopot z chodzeniem, później również z oddychaniem. Po kilku dniach zdechł. Badania wykazały, że był ogólnie zdrowy. Co spowodowało jego śmierć?

- Z dokumentu sporządzonego przez weterynarza wynika, że Borys zdechł z powodu zatrucia "substancją chemiczną powodującą rozpad czerwonych krwinek i brak możliwości ich tworzenia" - mówi nasz rozmówca.

W tym samym czasie, w podobny sposób zdechł bokser i duży wilczur - oba psy także były wyprowadzane na skwerze Waleriana Pawłowskiego. Z wpisów zamieszczonych w internecie wynika jednak, że trutki (mięso z trującym wkładem) znajdowano również w Parku Kasprowicza.

"Jakim to trzeba być podłym gadem..." albo "Powiesił bym sk..syna..." - tego typu wpisów w sieci jest coraz więcej. Wypowiedzi internautów się radykalizują, bo informacji o próbie otrucia czy o znalezieniu kolejnej trutki pojawia się coraz więcej. Właściciel małego Cavaliera King Charles Spaniela z ul. Poniatowskiego jest przekonany, że w pierwszy dzień świąt, ktoś próbował jego pieska otruć.

- Zawiniątko z pasztetową w środku wrzucił do ogródka przez płot - od strony ślepej uliczki dojazdowej - domyśla się mieszkaniec Pogodna.

- To mnie trochę zdziwiło, bo tamtędy praktycznie nikt nie chodzi. Teraz myślę, że ten fakt świadczy o tym, że to nie przypadek: to coś znalazło się u mnie celowo. Gdyby ktoś chciał się czegoś po prostu pozbyć, znalazłbym to od frontu.

Godzinę później pan Marcin znalazł na swojej posesji drugą paczkę mięsa.

- Wtedy byłem już pewien, że to nie chuligan - przyznał pan Marcin. - Zawiadomiłem policję.

- Mamy takie zgłoszenie - potwierdza mł. asp. Paweł Pankau z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie. - Pracujemy przy tej sprawie.

Rzecznik zapewnił, że obie paczki z mięsem zostaną zbadane.

- Sprawdzimy, czy ich zawartość jest niebezpieczna - zapewnia mł. asp. Paweł Pankau.

Przypomnijmy, że w przypadku potwierdzenia zatrucia mięsa, sprawcy grożą 3 lata więzienia. Nieoficjalnie się dowiedzieliśmy, że policja zabezpieczyła już zapisy kamer zamontowanych w okolicznych domach. Przesłuchano też kilku mieszkańców okolicznych domów.

od 7 lat
Wideo

Jak politycy typują wyniki polskiej reprezentacji?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński