"Pasy" pany!

prz, 16 października 2004 r.
Wczoraj w Krakowie Cracovia pokonała Polonię Wraszawa 1:0.

To był piłkarski klasyk. Obydwa kluby mają bogatą historię. Cracovia to najstarszy klub w Polsce - powstały w 1906 roku, natomiast Polonia - starsza o ledwie 6 lat - to pierwszy powojenny mistrz kraju.

"Pasy", tegoroczny beniaminek, rozpoczęły z impetem. Po indywidualnej akcji Piotr Gizy piłka znalazła się w siatce Polonii. W 38 min. Arkadiusz Baran przytomnie zagrał do Piotra Bani, który technicznym strzałem podwyższył na 2:0.

W obydwu ekipach nie brakowało byłych piłkarzy Pogoni. W pierwszych 45 minutach z dobrej strony zaprezentował się Paweł Drumlak. Niestety, zawodnik grał przy tym zbyt ostro, zarobił żółtą kartkę i trener Wojciech Stawowy - nie chcąc ryzykować w drugiej połowie - zdjął go z boiska.

Trójka eksszczecinian zagrała za to w Polonii: Dariusz Dźwigała, Jacek Kosmalski i - po przerwie - Piotr Kluzek. I właśnie po strzale Kosmalskiego z rzutu wolnego zaraz po przerwie Polonia zdobyła kontaktową bramkę. Mimo prób "Czarnych Koszul" i kontrataków Cracovii wynik nie uległ już zmianie.

Cracovia - Polonia Warszawa 2:1 (2:0)

Bramki: Giza (17), Bania (38) - dla Cracovii; Kosmalski (47) - dla Polonii.

* * *

W meczu II ligi GKS Bełchatów pokonał Arkę Gdynia 3:1 (2:0) po bramkach Matusiaka (20), Pietrasiaka (43) i Króla (57). Honorową bramkę dla Arki uzyskał Kowalski (72) po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Bartosza Ławy.