MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Parostatkiem w piękny rejs [zdjęcia]

Marek Jaszczyński
"Freya" będzie w Szczecinie do 20 kwietnia. Sprzedaż biletów: Kasa Adler-Schiffe Polska Sp. z o. o., ul. Jana z Kolna 7 w Szczecinie (Dworzec Morski), tel. 91 488 55 64. W cenie biletu transfer autokarami, które odwiozą pasażerów z powrotem ze Świnoujścia do Szczecina.
"Freya" będzie w Szczecinie do 20 kwietnia. Sprzedaż biletów: Kasa Adler-Schiffe Polska Sp. z o. o., ul. Jana z Kolna 7 w Szczecinie (Dworzec Morski), tel. 91 488 55 64. W cenie biletu transfer autokarami, które odwiozą pasażerów z powrotem ze Świnoujścia do Szczecina. Andrzej Szkocki
Po raz drugi w historii do Szczecina zawitał do nas niemiecki bocznokołowiec "Freya". To historyczna jednostka z początku XX wieku pływająca po Morzu Północnym i Bałtyku.

Parowiec Freya w Szczecinie

Rejsy parowcem

Szczecinianie będą mogli odbyć malowniczy rejs. W środę, 18 kwietnia o godz. 10 "Freya" rozpocznie rejs do Świnoujścia, gdzie przybędzie około godziny 15. W czwartek 19 kwietnia w godzinach 10 -13 planowany jest rejs okrężny po porcie w Świnoujściu i w stronę Zalewu Szczecińskiego. Natomiast o godz. 14 "Freya" wypłynie do Szczecina, gdzie przybędzie o godzinie 19. W piątek, 20 kwietnia o godz. 10 "Freya" opuści Szczecin odpływając z pasażerami do Ückermünde.

Parowiec skończy niebawem 107 lat, 21 kwietnia przypadają urodziny statku. W ciągu roku wykonuje rejsy po Kanale Kilońskim i wzdłuż wybrzeży Morza Północnego i Bałtyku.

- Jedną z ciekawostek statku jest napęd, na pokładzie nie ma węgla, chociaż jest to parowiec. Jednostka korzysta z silnika olejowego, który służy do podgrzewania wody, w ten sposób powstaje para napędzająca koła statku - mówi Gerd Engel, kapitan statku, który od pięciu lat pływa na jednostce. - Poza tym dysponuje pomocniczymi silnikami diesla.

Parowiec posiada dwa duże secesyjne salony z obsługą restauracyjną i barem na każdym pokładzie. Niespodzianka dla gości jest bar ukryty... w pod dolnym pokładem.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński