Papier na wagę złota

Materiał informacyjny Workcrew Scandinavia AB
Rośnie zapotrzebowanie na papier, w szczególności na tekturę i papier opakowaniowy. Jak wynika z raportu, który opublikowała Europejska Konfederacja Przemysłu Papierniczego w roku 2020 zapotrzebowanie na tekturę oraz papier opakowaniowy wzrosło zauważalnie, a sama produkcja opakowań zwiększyła się o 2,1 %, natomiast tektury falistej o 3,3 %.

Co wpłynęło na tak dobrą sytuację branży papierniczej?

Pozytywny wpływ na biznes papierniczy wywarła pandemia. Znaczna część firm, których specyfika działalności pozwoliła na przeniesienie sprzedaży i usług do Internetu zrobiła ten krok, który jednocześnie przyczynił się do wzrostu zużycia opakowań. Sprzedaż wysyłkowa, dostawa do domu, gastronomia na wynos nie może odbywać się bez papierowych opakowań.

Dodatkowo nie bez znaczenia jest coraz większa świadomość biznesów, a także konsumentów co do ważności działań ekologicznych i ochrony środowiska.

Plastikowe opakowania nagminnie zastępowane są tymi, wykonanymi z papieru. Nie jest zatem zaskoczeniem skala zapotrzebowania na ten surowiec w Europie.

Wiele fabryk uległo rozbudowie, a część z nich podjęła decyzje dostosowania technologii do produkcji tektury i kartonu, aby zaspokoić stale rosnący popyt.

Rośnie popyt na opakowania papierowe. Trend ten jest napędzany wieloma czynnikami, od znaczącego rozwoju e-commerce, po rosnącą populację i świadomość społeczną ważności ograniczenia zużycia plastiku - powiedział Łukasz Zygnerski, który odpowiedzialny jest m.in. za zatrudnienie specjalistów do rozbudowy fabryki papierniczej.

Całkowita inwestycja wynosi 7,5 miliarda koron szwedzkich, a nowa maszyna papiernicza rozpocznie pracę w pierwszym kwartale 2023 roku - podkreślił Łukasz Zygnerski.

Tu podaj tekst alternatywny

Obecnie Agencja rekrutacyjna Workcrew Scandinavia AB prowadzi rekrutację w Polsce poszukując spawaczy i monterów. Docelowo przy rozbudowie fabryki będzie pracować od 250 do nawet 500 osób.

Łukasz Zygnerski zaznaczył, iż warunki zatrudnienia są bardzo atrakcyjne i niosą za sobą konkurencyjne benefity pracownicze. Dodatkowo Szwecja jest krajem niezwykle przyjaznym i otwartym na przyjezdnych.

Dodaj ogłoszenie