Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego w Szczecinei rozpoczna rekrutuje. Jakie są zasady?

OPRAC.: Redakcja
Państwowa Szkoła Muzyczna I Stopnia Im.Tadeusza Szeligowskiego
Państwowa Szkoła Muzyczna I Stopnia Im.Tadeusza Szeligowskiego
75 lat istnienia, 75 nauczycieli obecnie zatrudnionych, możliwość nauki gry na jednym spośród 17 instrumentów – Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego w Szczecinie rozpoczyna rekrutację na kolejny rok szkolny. Trwająca pandemia nie ułatwia kontaktu z potencjalnymi kandydatami, ale dyrekcja ma nadzieję, że nabór uda się przeprowadzić równie sprawnie i pomyślnie, jak w zeszłym roku.

Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego rozpoczyna rekrutację. Wymagane dokumenty rodzice będą mogli składać od 22 lutego. Obecnie można konsultować się z nauczycielami gry na siedemnastu różnych instrumentach.

- Na pewno warto taką rozmowę przeprowadzić – zachęca do kontaktu Anna Tarnowska, dyrektor szkoły. – Zarówno dzieci, jak ich rodzice, niekiedy nie wiedzą jakie należy mieć predyspozycje do gry na danym instrumencie, w jakim wieku rozpocząć naukę, z czym wiąże się edukacja właśnie w szkole muzycznej, a tak naprawdę w dwóch równoległych szkołach. Konsultacje z nauczycielami z pewnością ułatwią wybór instrumentu, na którym dane dziecko powinno rozpocząć swoją muzyczną przygodę. A ponadto można uzyskać więcej szczegółowych informacji, oprócz tych, które już są na stronie internetowej.

Konsultacje są prowadzone telefonicznie, do czego zachęcają nauczyciele w dobie pandemii. W ubiegłym roku szkoła musiała zmierzyć się już z problemem rekrutacji i badania predyspozycji w nietypowych warunkach pandemicznych. Udało się jednak wypracować pewne rozwiązania i te, które się sprawdziły będą kontynuowane.

- W tym roku mamy już doświadczenie, stąd kolejny pomysł na konsultacje telefoniczne – wyjaśnia wicedyrektor szkoły Iwona Radin-Rutkowska. – W określonych godzinach, na zainteresowanych rozmową o nauce, czekają nasi nauczyciele. Chętnie opowiedzą jak wygląd nauka na danym instrumencie, ile czasu należy poświęcać na ćwiczenie w domu, czy też o perspektywach rozwoju dziecka w kolejnych latach – dodaje.

Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego to jedna z najbardziej popularnych szkół artystycznych w Szczecinie. Mieści się w zabytkowej Willi Grawitza oraz na prawobrzeżu w Dąbiu przy ul. Portowej 21. Rokrocznie w szkole organizowane są warsztaty muzyczne dla dzieci z wybitnymi muzykami, konkursy i koncerty.

Harmonogram konsultacji telefonicznych (91 423 26 55):Pytania w zakresie gry na fortepianie można zadawać:

  • we wtorki w godz. 19:00 – 20:00
  • w czwartki w godz. 18:00 – 19:00
  • w soboty (30.01, 6.02, 13.02, 20.02) w godz. 10:00 – 12:00

Pytania w zakresie gry na harfie można zadawać:

  • w środę 17.02. w godz. 18:30 – 19:30

Pytania w zakresie gry na instrumentach smyczkowych (skrzypce, altówka,
wiolonczela, kontrabas, gitara) można zadawać:

  • w poniedziałki w godz. 18:15 – 19:15
  • w środy w godz. 17:30 – 18:30
  • w czwartki w godz. 19:00 – 20:00
  • w piątki 18:00 – 19:00

Pytania w zakresie gry na instrumentach dętych: (flet, obój, klarnet, saksofon,
trąbka, fagot) oraz w zakresie gry na akordeonie i perkusji można zadawać:

  • we wtorki w godz. 17:00 – 19:00
  • w środy w godz. 17:00 – 19:00
  • w piątki w godz. 17:00 – 19:00

Pytania w zakresie badania przydatności kandydata do nauki w szkole muzycznej oraz tego jak przebiega nauka w szkole muzycznej można zadawać w każdą sobotę począwszy od 30 stycznia br. do 20 lutego włącznie w godzinach 10:00 – 12:00.

Odpowiedzi na pytania w godzinach terminów konsultacji udzielają nauczyciele gry na różnych instrumentach naszej szkoły.
Składanie dokumentów rozpocznie się 22 lutego i potrwa aż do 24 maja br. Jednakże nie warto odkładać dostarczenia niezbędnych dokumentów na ostatnią chwilę. Wszystkie szczegóły na stronie psm.szczecin.pl w zakładce Rekrutacja.

Bądź na bieżąco i obserwuj:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak globalne ocieplenie zmienia wakacyjne trendy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński