MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Oto pogram rodzinny 800 plus. Na co Polacy przeznaczają pieniądze ze świadczenia? Sprawdź koniecznie! 15.07.2024

OPRAC.: PW
Na co Polacy wydają pieniądze otrzymane z programu Rodzina 800+ ?. Sprawdź wyniki badania!>>>>>>>>>>>Źródło: Badania Związku Przedsiębiorstw Finansowych i Instytutu Rozwoju Gospodarczego SGH.
Na co Polacy wydają pieniądze otrzymane z programu Rodzina 800+ ?. Sprawdź wyniki badania!>>>>>>>>>>>Źródło: Badania Związku Przedsiębiorstw Finansowych i Instytutu Rozwoju Gospodarczego SGH. Archiwum PolskaPress
Polacy zostali zapytani, na co przeznaczają pieniądze, które otrzymują w ramach świadczenia wychowawczego „Rodzina 800+”. Prawie połowa gospodarstw domowych, która korzysta z tego programu wydaje pieniądze na żywność i ubrania. Jedna czwarta deklaruje natomiast, że jakąś ich część przeznacza na zwiększenie oszczędności i inwestycje. Sprawdź, na co jeszcze są wydawane środki z 800 plus!

Barometr Rynku Consumer Finance (BRCF) ma za zadanie pokazywać aktualne tendencje i dynamikę zadłużania się gospodarstw domowych w Polsce. Dodatkowo ma przewidywać zachowanie rynku kredytowego w krótkim okresie. Badanie prowadzone jest za pomocą ankiety badawczej metodą testu koniunktury.

800 plus - na co idą pieniądze?

Nowa edycja badania „Sytuacja na rynku consumer finance” została opracowana przez Związek Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce (ZPF) oraz Instytut Rozwoju Gospodarczego Szkoły Głównej Handlowej (IRG SGH). Mieszkańcy naszego kraju zostali zapytani, na co wydają pieniądze otrzymywane w ramach świadczenia rodzinnego 800 plus.

Z przeprowadzonej ankiety wynika, że około połowa gospodarstw domowych wydaje środki otrzymane w ramach 800 plus na żywność i ubrania.

– To oznacza, że świadczenie w pierwszej kolejności zaspokaja w tej grupie respondentów podstawowe potrzeby gospodarstwa domowego, a więc spełnia bardziej cel socjalny niż wychowawczy czy edukacyjny – zauważa dr Sławomir Dudek, ekonomista IRG SGH i współautor badania.

W dalszej kolejności znalazły się między innymi cele edukacyjne, zajęcia dodatkowe, opłaty za przedszkole i szkołę. Jedna czwarta ankietowanych przyznaje, że środki otrzymane ze świadczenia 800 plus przeznacza na oszczędności i inwestycje. Natomiast co dziesiąte gospodarstwo domowe spłaca dzięki temu swoje zaległe zobowiązania.

Badanie „Sytuacja na rynku consumer finance” wyraźnie pokazało, że istnieje wyraźne zróżnicowanie odpowiedzi pomiędzy województwami.

Przejdź do galerii zdjęć i dowiedz się na co Polacy wydają pieniądze otrzymane z programu Rodzina 800+.

Informacja: zpf.pl / strefa biznesu

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Szczyt NATO. Ogromne wsparcie dla Ukrainy

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Oto pogram rodzinny 800 plus. Na co Polacy przeznaczają pieniądze ze świadczenia? Sprawdź koniecznie! 15.07.2024 - Głos Pomorza

Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński