Oto jak radzili sobie Polacy w ligach zagranicznych [RAPORT, WIDEO]

Marcin Trzyna
Łukasz Fabiański musiał 4 razy wyjmować piłkę z siatki w meczu z Leicester City
Łukasz Fabiański musiał 4 razy wyjmować piłkę z siatki w meczu z Leicester City Tomasz Bołt/Polska Press
Jak zaprezentowali się w weekend polscy piłkarze, grający w zagranicznych ligach? W naszym zestawieniu brani są pod uwagę jedynie zawodnicy, którzy znaleźli się w osiemnastce meczowej danego zespołu występującego na poziomie pierwszej i drugiej ligi.

Anglia:

Premier League:

Artur Boruc (Bournemouth) – Bournemouth, z Arturem Borucem w bramce, przegrało u siebie z Chelsea 1:4. Portal goal.com ocenił Polaka na „2.5” w pięciostopniowej skali.

Łukasz Fabiański (Swansea) – Swansea przegrało na wyjeździe z Leicester 0:4. Łukasz Fabiański rozegrał pełne spotkanie w bramce „Łabędzi”. Fabiański otrzymał od portalu goal.com notę „2” za swój występ.

Marcin Wasilewski (Leicester) – Marcin Wasilewski zwycięstwo swojej drużyny oglądał z wysokości ławki rezerwowej. Leicester z dorobkiem 76 punktów jest liderem angielskiej Premier League.

Championship:

Bartosz Białkowski (Ipswich) – Czyste konto Bartosza Białkowskiego w meczu Middlesbrough – Ipswich Town. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem. Ipswich zajmuje 8. miejsce w tabeli.

Tomasz Kuszczak (Birmingham) – Birmingham zremisowało na wyjeździe z Huddersfield 1:1. Tomasz Kuszczak rozegrał pełne 90 minut w bramce gości.

Arabia Saudyjska:

I liga:

Adrian Mierzejewski (Al-Nassr) – Al-Nassr zremisowało u siebie z Al-Khaleej 1:1. Adrian Mierzejewski rozegrał pełne 90 minut w zespole gospodarzy.

Austria:

2. Liga:

Tomasz Wisio (St. Polten) – Sankt Polten przegrało u siebie z Liefering 1:2. Tomasz Wisio całe spotkanie spędził na ławce gospodarzy.

Bartłomiej Żynel (Liefering) – 18-letni Bartłomiej Żynel wciąż jest bramkarzem rezerwowym drugoligowego Liefering.

Azerbejdżan

1 liga:

Dawid Pietrzkiewicz (Qabala) – Qabala wygrała na wyjeździe z Khazarem Lenkoran 1:0. Dawid Pietrzkiewicz wciąż jest bramkarzem rezerwowym Qabali.

Cypr:

Pierwsza Dywizja:

Łukasz Skowron (AEL Limassol) – AEL przegrał u siebie z Doxą 0:1. Łukasz Skowron całe spotkanie spędził na ławce gospodarzy.

Mateusz Piątkowski (APOEL) – APOEL Nikozja wygrał na wyjeździe z Omonią 2:0. Mateusz Piątkowski całe spotkanie spędził na ławce lidera cypryjskiej ligi.

Adam Marciniak (Larnaka) – AEK Larnaka wygrał na własnym obiekcie z Anorthosisem 3:2. Adam Marciniak wszedł na plac gry w 38. minucie spotkania.

Mateusz Taudul (Larnaka) – Mateusz Taudul wciąż jest bramkarzem rezerwowym zespołu z Larnaki. AEK jest wiceliderem cypryjskiej ekstraklasy.

Dania:

Super League:

Kamil Wilczek (Brondby) – Brondby IF wygrało u siebie z Aarhus 2:1 w meczu 26. kolejki duńskiej ekstraklasy. Obie bramki dla gospodarzy zdobył Kamil Wilczek. 28-latek rozegrał pełne 90 minut. Wilczek ma na swoim koncie już 3 trafienia na poziomie duńskiej ekstraklasy. Brondby zajmuje 5. miejsce w ligowej tabeli.

Patryk Wolański (Midtjylland) – Midtjylland wygrało na własnym obiekcie z Odense 2:0. Patryk Wolański cały mecz spędził na ławce.

Francja:

Ligue 1:

Kamil Grosicki (Stade Rennais) – Stade Rennais zremisowało u siebie z AS Monaco 1:1. Kamil Grosicki rozegrał pełne 90 minut w barwach gospodarzy.

Hiszpania:

Primera Division:

Grzegorz Krychowiak (Sevilla) – 90 minut Grzegorza Krychowiaka w meczu Sevilla – Betis (2:0). Reprezentant Polski strzelił jedną bramkę, jednak arbiter odgwizdał spalonego.

Izrael:

1 liga:

Ludovic Obraniak (Maccabi) – Zwycięski gol Ludovica Obraniaka w meczu Maccabi Hajfa – Beitar (1:0).

Japonia:

J-League:

Krzysztof Kamiński (Jubilo Iwata) – Czyste konto Krzysztofa Kamińskiego w meczu Tosu – Jubilo Iwata (0:1).

Kazachstan:

1 liga:

Przemysław Trytko (Atyrau) – 56 minut rozegrał Przemysław Trytko w meczu Taraz - FK Atyrau. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.

Niemcy:

1. Bundesliga:

Robert Lewandowski (Bayern) – Bayern Monachium wygrał na wyjeździe z Herthą BSC 2:0. Robert Lewandowski rozegrał 84 minuty w barwach lidera Bundesligi. Serwisy "Sportal” i „Bild” przyznały Robertowi Lewandowskiemu notę „4” (1 – najlepsza ocena – 6 najgorsza).

Łukasz Piszczek (Borussia) – Borussia Dortmund wygrała na wyjeździe ze Stuttgartem 3:0. Łukasz Piszczek spędził na boisku pełne 90 minut. Reprezentant Polski otrzymał ocenę „3” od portalu goal.com (skala 1-5).

Przemysław Tytoń (Stuttgart) – 90 minut w bramce VfB rozegrał Przemysław Tytoń. Polski bramkarz otrzymał notę „2” od portalu goal.com (1-5). Stuttgart zajmuje 15. miejsce w tabeli.

Paweł Olkowski (Koeln) – Kolonia wygrała na własnym obiekcie z Darmstadt 4:1. Paweł Olkowski na placu gry pojawił się w 79. minucie, zastępując Sorensena.

Łukasz Załuska (Darmstadt) – Łukasz Załuska całe spotkanie z Kolonią oglądał z wysokości ławki rezerwowej Darmstadt.

Eugen Polanski (Hoffenheim) – 62 minuty i żółta kartka Eugena Polanskiego w meczu Borussia Moenchengladbach – Hoffenheim (3:1).

2. Bundesliga:

Jakub Kosecki (Sandhausen) – Sandhausen wygrało u siebie z FSV Frankfurt 1:0. Jakub Kosecki całe spotkanie spędził na ławce gospodarzy.

Waldemar Sobota (Sankt Pauli) – Sankt Pauli zremisowało na wyjeździe z Fortuną Dusseldorf 1:1. Waldemar Sobota rozegrał 88 minut.

Rafał Gikiewicz (Brunszwik) – Eintracht Brunszwik przegrał na wyjeździe z TSV 1860 Monachium 0:1. Rafał Gikiewicz rozegrał pełne 90 minut w bramce Eintrachtu.

Adam Matuszczyk (Brusznwik) – 90 minut w ekipie Eintrachtu rozegrał również Adam Matuszczyk.

Norwegia:

Tippeligaen:

Piotr Leciejewski (Brann) – Czyste konto Piotra Leciejewskiego w meczu Brann – Sogndal (2:0).

Łukasz Jarosiński (Stromsgodset) – Stromsgodset wygrał u siebie z Bodo/Glimt 2:0. Łukasz Jarosiński wciąż jest bramkarzem rezerwowym w Stromsgodset.

2. liga:

Michał Pawlik (Ullensaker/Kisa) – Porażka Ullensaker/Kisa u siebie z Sandefjord 1:2. 20-letni Michał Pawlik rozegrał całe spotkanie w barwach gospodarzy.

Portugalia:

Liga Zon Sagres:

Paweł Kieszek (Estoril) – Estoril Praia zremisował na wyjeździe z Vitorią Guimaraes 1:1. Paweł Kieszek rozegrał pełne 90 minut w bramce Estorilu.

Maciej Makuszewski (Vitoria) – Vitoria Setubal przegrała na własnym stadionie z Tondelą 0:1. Maciej Makuszewski rozegrał pełne 90 minut w zespole Vitorii.

Rosja:

Premjer Liga:

Janusz Gol (Amkar Perm) – Amkar Perm przegrał u siebie z Lokomotiwem Moskwa 0:1. Janusz Gol rozegrał pełne 90 minut w zespole gospodarzy.

Maciej Rybus (Terek) – Gol oraz niewykorzystany rzut karny Macieja Rybusa w meczu Rubin Kazań – Terek Grozny (0:1). Polak rozegrał 69 minut.

Szkocja:

Premiership:

Błażej Augustyn (Hearts of Midlothian) – HoM przegrało swoje wyjazdowe spotkanie z Motherwell 0:1. Błażej Augustyn całe spotkanie spędził na ławce „Serc”.

Szwecja:

Allsvenskan:

Paweł Cibicki (Jonkopings Sodra) – 90 minut Pawła Cibickiego w meczu Hammarby – Jonkopings (1:1).

Tajlandia:

Thai Premier League:

Łukasz Gikiewicz (Ratchaburi) – Ratchaburi wygrało u siebie z Bangkok Glass 4:3. Polski napastnik rozegrał całe spotkanie w zespole gospodarzy.

Turcja:

Super Lig:

Patryk Tuszyński (Rizespor) – Rizespor Kulubu przegrał wyjazdowe spotkanie z Konyasporem 1:3. Patryk Tuszyński pojawił się na placu gry w 66. minucie.

2. liga:

Adam Stachowiak (Gaziantep Belediyespor) – Gaziantep przegrał u siebie z Adanasporem 2:3. Adam Stachowiak w doliczonym czasie gry sprokurował rzut karny, który następnie został zamieniony na bramkę. Polski golkiper otrzymał za faul żółtą kartkę.

Ukraina:

Łukasz Teodorczyk (Dynamo Kijów) – Dynamo Kijów wygrało u siebie z Worskłą Połtawa 1:0. Teodorczyk cały mecz spędził na ławce gospodarzy. Dynamo zapewniło sobie Mistrzostwo Ukrainy.

USA:

MLS:

Damien Perquis (Toronto) – Toronto wygrało na wyjeździe z Montrealem 2:0. Damien Perquis rozegrał pełne 90 minut w ekipie gości.

Walia:

Adrian Cieślewicz (The New Saints) – 3 gole Adriana Cieślewicza w meczu Llandudno – The New Saints (1:5). TNS już wcześniej zapewniło sobie kolejne Mistrzostwo Walii. Pomeczowy wywiad z Adrianem Cieślewiczem:

Antoni Sarnowski (Bangor) – Bangor przegrał na wyjeździe z Aberystwyth 0:4. 18-letni Antoni Sarnowski cały mecz spędził na ławce gości.

Węgry:

Bank Liga:

Michał Nalepa (Ferencvaros) – Ferencvaros zremisował u siebie z Ujpestem 2:2. Michał Nalepa rozegrał pełne 90 minut.

Włochy:

Serie A:

Jakub Błaszczykowski (Fiorentina) – Fiorentina przegrała przed własną publicznością z Juventusem 1:2. Jakub Błaszczykowski cały mecz przesiedział na ławce rezerwowej "Violi".

Kamil Glik (Torino) – Torino przegrało na własnym obiekcie z Sassuolo 1:3. Kamil Glik rozegrał pełne 90 minut.

Thiago Cionek (Palermo) – 90 minut i asysta Thiago Cionka w meczu Frosinone – Palermo (0:2). Ponadto reprezentant Polski w drugiej części spotkania został ukarany żółtą kartką. Palermo awansowało na 18. miejsce w ligowej tabeli.

Serie B:

Tomasz Kupisz (Brescia) – 90 minut Tomasza Kupisza w meczu Pescara – Brescia (2:1).

Bartosz Salamon (Cagliari) – Cagliari Calcio zremisowało na własnym obiekcie z Lanciano 1:1. Bartosz Salamon wszedł na boisko w 46. minucie. Cagliari jest wiceliderem Serie B.