Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Oto badania. Co myślą Polacy o miłości. Jesteśmy romantykami

Bogna Skarul
Fot. subbotina / 123RF zdjęcie seryjne
Miłości od pierwszego wejrzenia mówimy zdecydowane TAK!

Jesteśmy romantykami, nie da się tego ukryć! Prawie trzy czwarte Polaków wierzy w miłość od pierwszego wejrzenia. Co więcej, uważamy, że każdy wiek jest dobry na miłość. Co Polacy myślą na temat miłości i związków.

Walentynki to święto, wobec którego nikt nie pozostaje obojętny. Niektórzy celebrują, inni uciekają od przesłodzonej atmosfery, romantycznych piosenek i czerwonych poduszek w kształcie serc. Jednak to nie symbole i gadżety są najważniejsze tego dnia. Dzień zakochanych to przede wszystkim święto miłości.

Co o kochaniu sądzą Polacy?

Badania przeprowadzone na przełomie listopada i grudnia 2017 roku na próbie reprezentatywnej (1000 osób) przez Instytut Badawczy ARC Rynek i Opinia, dowodzą, że jesteśmy romantykami. Pomimo pragmatycznej codzienności, nadmiaru obowiązków i nieustannego życia w biegu, jesteśmy gotowi na porywy serca. Zdecydowana większość, bo ponad 70 proc. wszystkich ankietowanych przyznało, że wierzy w miłość od pierwszego wejrzenia. Wśród pozostałych respondentów, którzy jeszcze nie uwierzyli w moc natychmiastowego uczucia, dominują mężczyźni.

Każdy z nas w głębi serca marzy o tym, by się zakochać. Wiemy, że miłość nie wybiera i nie ma granic. Niemal 90 proc. osób uważa, że na miłość nigdy nie jest za późno. Lubimy czułe gesty. Ponad połowa respondentów twierdzi, że to urocze widzieć parę po 60. całującą się. Szczególnie młodzi ludzie są zachwyceni starszymi parami, które okazują sobie publicznie uczucia. Tylko 9 proc. ankietowanych uznało to za niestosowne.

Trzeba jednak zrobić ten pierwszy krok, by dać szansę rozwinąć się uczuciu. Tym krokiem jest najczęściej randka. Kluczem do sukcesu jest dobór odpowiedniego miejsca i stworzenie romantycznej scenerii. Równo połowa osób wybrało park jako najlepsze miejsce na randkę. Spacer wygrał tutaj z imprezą, czy wyjściem do kina i teatru.

Budujące jest to, że mamy świadomość, iż trzeba dbać o to, by uczucia towarzyszące relacji na etapie randkowania, nie zgasły. Czujemy potrzebę dbania i kultywowania naszej relacji. Aż 83 proc. respondentów uważa, że warto chodzić na randki nawet, jak mieszka się już ze sobą. Wśród przedstawicieli pokolenia dwudziestolatków ten wskaźnik jest jeszcze wyższy, bo wynosi aż 90 proc.

Randkowanie to dobry sposób na to, by do związku nie wkradła się nuda. Za moment, w którym do relacji wkracza rutyna respondenci uznali okres 4 lat i więcej. Ten wariant wskazało aż 40 proc. ankietowanych, głównie osoby w średnim wieku. Młodsze osoby nudzą się szybciej. Co dziesiąta osoba w grupie wiekowej 18-30 uważa, że nuda wkrada się do związku już po kilku tygodniach. Walentynki to dobry moment, aby celebrować uczucie i dodawać miłości smaku.
Na podstawie mat prasowych

ZOBACZ TEŻ: Polecamy filmy na walentynki

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Dlaczego chleb podrożał? Ile zapłacimy za bochenek?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński