Ostatnie sprawdziany trzecioligowców: Świtu, Pogoni II, Chemika i Floty

Flota - Gwardia Koszalin 2:2.
Flota - Gwardia Koszalin 2:2. Piotr Dworakowski
Piłka nożna. Już w najbliższy weekend rozpocznie się III liga. Cztery zespoły z Pomorza Zach. są na finiszu przygotowań.

Największe nadzieje można pokładać w drużynie Świtu Szczecin. Drużyna Andrzeja Tychowskiego i Artura Malińskiego przed tygodniem wygrała rozgrywki Regionalnego Pucharu Polski w Zachodniopomorskiem, a już we wtorek wyjechała na krótki obóz do Jarocina. Sztab szkoleniowy chciał w ciszy solidniej popracować z zawodnikami przed startem sezonu. A w lidze Świt chce grać o awans do II ligi.

Zespół ze szczecińskiego Skolwinu podczas obozu miał dwie okazje do sprawdzenia formy. Z beniaminkiem II ligi KKS Kalisz przegrał 0:1, a z byłym mistrzem Polski Polonią Warszawa (obecnie III liga, ale drużyna pozyskała sponsora i chce wracać na piłkarskie salony) zremisowała 2:2. Co ciekawe - Polonia do przerwy prowadziła 2:0, ale Świt po zmianie stron szybko doprowadził do remisu. Gole zdobyli Przemysław Brzeziański i Szymon Kapelusz.

Flota Świnoujście zagrała z Gwardią Koszalin, które też gra w III lidze. Dla Wyspiarzy był to najważniejszy test przed ligą. Padł remis 2:2, a wszystkie bramki padły w I połowie. Gwardia dwukrotnie obejmowała prowadzenie w Świnoujściu, ale Grzegorz Tarasewicz i Paweł Iskra szybko potrafili strzelać wyrównujące bramki. W drużynie Gwardii zagrał m.in. Daniel Chyła, który kilka lat temu występował w pierwszoligowej Flocie.

KP Chemik Police i Pogoń II Szczecin formę sprawdzili w bezpośrednim starciu. Przewagę miał zespół Portowców, ale był nieskuteczny. Chemik objął prowadzenie na początku II połowy, ale szczecinianie odpowiedzieli trzema trafieniami.

1. kolejka III ligi już w weekend. Nasze zespoły przeciwników znały od kilku tygodni, ale cały terminarz na jesień poznają w poniedziałek bądź wtorek. Pomorski Związek Piłki Nożnej (organizator III ligi w sezonie 2020/21) wstrzymywał się z publikacją, bo nie było jasne, ile zespołów spadnie z II ligi. Ostatecznie do naszej grupy III ligi spadną Elana i Gryf Wejherowo.