Ostatnie 20 sekund: Dwa gole i zwycięstwo Pogoni '04 w Pniewach

Anna Pasztor
Udana pogoń Portowców dała im zwycięstwo w Pniewach.
Udana pogoń Portowców dała im zwycięstwo w Pniewach. Sebastian Wołosz/archiwum
Pogoń '04 Szczecin wygrała na wyjeździe z Red Dragons Pniewy 4:3. Goście wydarli zwycięstwo w samej końcówce spotkania.

Pierwsza połowa była wyrównana. Dwukrotnie Portowcy wychodzili na prowadzenie i dwukrotnie gospodarze wyrównywali. Jeszcze chwilę przed przerwą rywale­­ mogli prowadzić 3:2, ale nie wykorzystali przedłużonego rzutu karnego.

Po przerwie nieco więcej sytuacji strzeleckich mieli pniewianie, ale goście nie pozostawali bierni w ofensywie. Gdy gospodarze strzelili trzecią bramkę, Portowcy zdecydowali się zagrać z lotnym bramkarzem. W dwadzieścia sekund Portowcom udało się przeważyć szalę zwycięstwa na swoją korzyść - na 3:3 strzelił Kubik, a czwartego gola dla Pogoni zdobył Daniel Maćkiewicz.

Szczecinianie zajmują trzecie miejsce w tabeli. W następnej kolejce zagrają u siebie z Nbitem Gliwice.

Red Dragons Pniewy - Pogoń '04 Szczecin 3:4 (2:2)
Bramki: Hoły 2 (15, 19), Piasek (36) - Maćkiewicz 2 (9, 40), Gepert (17), Kubik (40).
Pogoń '04: Lasik - Bugański, Tubacki, Jakubiak, Jonczyk, Solecki, Gepert, Maćkiewicz, Krzyżanowicz.