Ostatnia puszka prezydenta Adamowicza dla WOŚP. Miał być...

  Ostatnia puszka prezydenta Adamowicza dla WOŚP. Miał być 1000 zł, a jest prawie 16 milionów złotych! Akcja podbiła internet i serca Polaków

  TK

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Ostatnia puszka prezydenta Adamowicza dla WOŚP. Miał być 1000 zł, a jest prawie 5 milionów złotych! Akcja podbiła internet i serca Polaków

  Ostatnia puszka prezydenta Adamowicza dla WOŚP. Miał być 1000 zł, a jest prawie 5 milionów złotych! Akcja podbiła internet i serca Polaków ©Karolina Misztal

  Zapełnijmy ostatnią puszkę Pana Prezydenta dla WOŚP - to zbiórka pieniędzy, założona przez Patrycję Krzymińską, której celem było uzbierane 1000 złotych. Skromna akcja podbiła szturmem serca Polaków i zrobiła furorę w internecie. Suma zebrana na rzecz WOŚP wyniosła prawie 16 milionów złotych! Ostatnia puszka prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza wypełniła się po brzegi.
  Ostatnia puszka prezydenta Adamowicza dla WOŚP. Miał być 1000 zł, a jest prawie 5 milionów złotych! Akcja podbiła internet i serca Polaków

  Ostatnia puszka prezydenta Adamowicza dla WOŚP. Miał być 1000 zł, a jest prawie 5 milionów złotych! Akcja podbiła internet i serca Polaków ©Karolina Misztal

  Tego nikt się nie spodziewał! Ostatnia puszka prezydenta Adamowicza pełna po brzegi - jest prawie 16 milionów złotych!


  To była nieprawdopodobna zbiórka. Kwota darowizn zmieniała się z minuty na minute, a co niespełna godzinę notowaliśmy kolejny milion! Ostatecznie po północy w puszce znalazło się 15 990 041 zł! Uczestników akcji było w sumie ponad 264 tysiące.

  Ostatnia puszka prezydenta Adamowicza podbiła serca Polaków


  Tragedią podczas gdańskiego, 27. finału WOŚP żyła przez ostatni tydzień cała Polska. Przypomnijmy, że zanim doszło do ataku nożownika na prezydenta Pawła Adamowicza, pan prezydent sam kwestował na rzecz WOŚP.

  5613,11 zł - taką kwotę udało mi się zebrać w tegorocznym 27. finale WOŚP w Gdańsku. Dziękuję serdecznie wszystkim, którzy wrzucali pieniądze do mojej puszki i pomogli pobić mój osobisty rekord. - relacjonował Paweł Adamowicz.

  Symbolicznie kontynuować zbiórkę po śmierci prezydenta postanowiła Patrycja Krzymińska za pośrednictwem zbiórki pieniędzy na rzecz WOŚP na Facebooku.

  14 stycznia był wyemitowany taki krótki film z panem prezydentem Adamowiczem, gdzie cieszył się ze swojej 27. puszki, że pobił swój własny, osobisty rekord zebranej kwoty pieniędzy. Wtedy sobie pomyślałam, że też chciałabym coś do tej puszki dorzucić, żeby była pełniejsza, skoro ma być już ostatnią, to jednak niech nie skończy się na 5 tysiącach złotych - mówi Patrycja Krzymińska, mieszkanka Gdańska, założycielka akcji.

  Wydarzenie: "Zapełnijmy ostatnią puszkę Pana Prezydenta dla WOŚP", które założyła 13 stycznia szturmem podbiła serca Polaków.  Czy chcesz wesprzeć wraz ze mną szlachetny cel? Zbieram pieniądze na rzecz organizacji WOŚP, a każdy Twój datek — zarówno mały, jak i duży — będzie się liczyć. Przyda się każdy grosz. Dziękuję za wsparcie. - przeczytamy w opisie akcji.

  Celem zbiórki miało być uzbieranie 1000 złotych. Myślałam, że będziemy mieć problem, żeby uzbierać pierwszy tysiąc. Odzew jest kapitalny - mówi relacjonuje Patrycja Krzymińska.

  Stan akcji na 22 stycznia - godzinę 24:00 to:
  • 15 990 041 zł - tyle zebrano pieniędzy,
  • ponad 264 000 - tylu darczyńców dołączyło do akcji
  Prawie 16 milionów w puszce!


  Jurek Owsiak w czasie poniedziałkowej konferencji prasowej WOŚP podziękował Patrycji Krzymińskiej za zorganizowaną akcję. Dodał również, że zebrane środki do puszki Pawła Adamowicza zostaną przeznaczone na zakup specjalnej karetki dla noworodków, która trafi do jednego z gdańskich szpitali.

  Akcja zakończyła się 22 stycznia o północy. Jeden z internautów zachęcał innych uczestników postem, by zwielokrotnić o tysiąc liczbę pieniędzy z ostatniej puszki Pawła Adamowicza. To stało się już faktem. Zbiórka wyniosła niemal 16 milionów złotych!

  Zobacz także:
  WOŚP kupi karetkę neonatologiczną dla Gdańska. Wszystko dzięki "ostatniej puszcze" dla prezydenta Adamowicza

  Czytaj treści premium w Głosie Szczecińskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GS24 poleca:

  Wideo