Ostatni sparing Espadonu Szczecin na piątkę

(sz)
Andrzej Szkocki
Espadon Szczecin wygrał w Arenie Szczecin 5:0 z SVG Luneburg ostatni sparing przed inauguracją Plus Ligi.

Nowa hala, ten sam przeciwnik. W niedzielę Espadon Szczecin pokonał SVG Luneburg 3:1 w Policach. W poniedziałek siatkarze przenieśli się do Areny Szczecin, a klub otworzył bramę do hali. Ostatni sparing przed sezonem obejrzało około 100 kibiców.

Wbrew wynikom drużyna spod Hamburga była przyzwoitym przeciwnikiem. Była zaangażowana, piłkę goniła nawet poza barierkami, potrafiła wygrać długą wymianę na siatce, mimo to nie była w stanie złamać szczecinian. Atutem Espadonu była zagrywka. Niezłe tempo miały również akcje gospodarzy, którymi kierował Eemi Tervaportti.

Pierwszego i drugiego seta Espadon wygrał 25:20. Trener Michał Gogol obserwował mecz ze spokojem. Regularnie przekazywał swoje uwagi, a przed trzecią partią rozpoczął wymianę kadr.

Michał Ruciak ledwo pojawił się na boisku, doprowadził swoimi zagrywkami do wyniku 5:0. Espadonowi pozostało przypilnować przewagi. Po zwycięstwie 25:15 był już pewny zwycięstwa w sparingu.

Na boisko wrócił, żeby zagrać dwa dodatkowe sety. Również w nich niebiesko-biali poradzili sobie z Niemcami.

Pierwszy mecz podopiecznych Michała Gogola o stawkę w sobotę o godzinie 14.45 w Olsztynie z Indykpolem AZS.

Espadon Szczecin - SVG Luneburg 5:0 (25:20, 25:20, 25:16, 26:24, 15:11)