Oskar Kwiatkowski i Aleksandra Król znowu w akcji. Kiedy pojadą?

Filip Bares
08.02.2022 chiny, beijing, pekin, zhangjiakou,xxiv zimowe igrzyska olimpijskie, pekin 2022, snowboard, slalom gigant rownolegly, parallel gigant slalom,nz aleksandra krolfot. andrzej banas / polska press Andrzej Banas / Polska Press
Mistrzostwo świata i brązowy medal - to dorobek Polaków podczas mistrzostw świata w snowboardzie. We wtorek Oskar Kwiatkowski i Aleksandra Król ponownie staną do rywalizacji.

W niedzielę Oskar Kwiatkowski wygrał rywalizację w slalomie gigancie równoległym i zdobył w gruzińskim Bakuriani złoty medal mistrzostw świata w snowboardzie. Kilka minut wcześniej w wyścigu o trzecie miejsce triumfowała Aleksandra Król.Jak poinformował na Twitterze Polski Związek Narciarski, były to pierwsze polskie medale w historii mistrzostw świata w snowboardzie alpejskim.

"Nie mogę w to uwierzyć. Było naprawdę trudno. Starałem się zachować spokój, skupić się na desce. Cieszę się, że razem z Olą jesteśmy na podium" - powiedział Kwiatkowski na antenie Eurosportu 2.

26-letni snowboardzista ma bardzo udany sezon. W styczniu odniósł dwa pierwsze zwycięstwa w Pucharze Świata i prowadzi w klasyfikacji tej konkurencji w tym cyklu. W niedzielnym finale wyprzedził Szwajcara Dario Caviezela o 0,26 s. Trzecie miejsce zajął Austriak Alexander Payer.

Z kolei 32-letnia Król była w kwalifikacjach piąta, a później pokonała Włoszkę Nadyę Ochner (0,21 s) i Austriaczkę Claudię Riegler (4,50 s). W półfinale Polka popełniła jednak błąd i o 1,91 s uległa srebrnej medalistce ubiegłorocznych igrzysk Austriaczce Danieli Ulbing.

W wyścigu o trzecie miejsce Król pokonała Włoszkę Lucię Dalmasso (2,03 s), a w finale Ulbing przegrała z Japonką Tsubaki Miki.

Co dalej?

We wtorek odbędzie się slalom równoległy, a w środę drużynowy slalom równoległy.

Rywalizacja w slalomie równoległym rozpocznie się o godzinie 6:10. Finały natomiast zaplanowano na 9:50. Transmisja na kanałach Eurosportu.