Osiem bramek w meczu juniorów Pogoni w Krakowie

Juniorzy Pogoni są bliscy awansu do finału.
Juniorzy Pogoni są bliscy awansu do finału. Sebastian Wołosz/archiwum
Pogoń Szczecin pokonała na wyjeździe 5:3 Cracovię w pierwszym meczu półfinałowym Centralnej Ligi Juniorów. Rewanż w czwartek w Szczecinie.

Podopieczni trenera Macieja Mateńki od początku postawili na ofensywę. Między 21. a 27. minutą zdobyli trzy bramki. Dwukrotnie trafił Daniel Jałoszyński, jednego gola dołożył Jakub Okuszko.

Niestety, na początku drugiej połowy Portowcy zniweczyli całą wypracowaną przewagę. Gospodarze w 16. minut zdobyli trzy bramki.

Na szczęście w końcówce trafiali już tylko goście. W 74. minucie na 4:3 strzelił Michał Walski, w czwartej minucie doliczonego czasu gry wynik na 5:3 dla Pogoni ustalił Patryk Paczuk.

W drugim półfinale Wisła Kraków pokonała 5:1 Lech Poznań. Rewanże w czwartek.

Cracovia - Pogoń Szczecin 3:5 (0:3)
Bramki:Barczuk (50), Klimczyk (60), Panek (66-karny) - Jałoszyński 2 (21, 24), Okuszko (27), Walski (74), Paczuk (90+4)
Pogoń: Łukasz Botsch - Paweł Marczuk (61 Łukasz Głowacki), Michał Stańczyk, Adrian Krzywicki, Hubert Matynia - Robert Obst, Patryk Bednarski, Dawid Kort (67. Dawid Kuliga), Michał Walski, Daniel Jałoszyński (85 Krystian Peda), Jakub Okuszko (46 Patryk Paczuk).