Osadnik trafia w samej końcówce, Gavia w coraz gorszej formie

Rafał Kuliga
Piłkarze Iskierki przegrali z Victorią Przecław.
W 90. minucie Osadnik Myślibórz, lider tabeli, zapewnił sobie zwycięstwo na własnym stadionie. Gavia Choszczno przegrywa kolejne spotkanie i spada na czwarte miejsce.

Pierwsza połowa spotkania była wyrównana, choć niezbyt bogata w sytuacje podbramkowe. Obraz gry diametralnie odmienił się w trakcie drugiej odsłony. Obie ekipy postawiły na ofensywę, a w tym elemencie lepiej odnajdywała się Polonia, która stworzyła bardzo dużo stuprocentowych okazji. Goście próbowali się odgryzać i również mieli dogodne szanse do strzelenia gola. Spotkanie skończyło się wynikiem 2:0, choć równie dobrze mogło być 8:3. Obie drużyny miały kłopoty ze skutecznością.

Polonia Płoty - Stal Lipiany 2:0 (0:0)

Bramki: Kozłowski (52), Góralski (71).

Polonia: Borowik - Stopa, Feledyn (56 Szkup), Ratajczyk, Wałęga (78 Bednarek), Góralski, Tytoń (73 Bzdek), Kozłowski, Mirecki, Nabrzewski, Szwak (83 Taśmiński).

Stal: Łapczyński - Lisowicz, Kaczmarek, Majocha (68 Puciennik), Rudkiewicz, Jurkiewicz, Kubicki, Zubik (80 Kozak), Mogielski, Binkowski (62 Szcześniak), Dydyna.

Pojedynek Iskierki z Victorią był bardzo ważny w kontekście walki o utrzymanie w lidze. Przecławianie musieli zwyciężyć, aby nie przesunąć się do strefy spadkowej. Wygrana z Iskierką (jedno miejsce wyżej w tabeli) dała im przysłowiowe sześć oczek i szansę na pozostanie na tym szczeblu rozgrywkowym.

Iskierka Szczecin - Victoria Przecław 1:2 (0:0)

Bramki: Łykowski (48) - Flis (63), Anulicz (78)

Iskierka: Budzyński - Jankowski, Biwan, Kepke, Krzysztanowicz, S.Opejda, Mirek, Łykowski, Kustrzyk, P. Opejda, Guzicki.

Victoria: Kucharczyk - Anulicz, Machrzanowski, Florczak, Zieliński, Kaczmarek, Sawicki (75 Kapuścij), Flis, Pawluk (65 Michalski), Janik, Fertała (93 Brzeziański)

Pojedynek Zorzy z Iną to klasyczny mecz dwóch innych połówek. W pierwszej gospodarze grali bardzo ambitnie, tworzyli sobie mnóstwo okazji podbramkowych. Dwie z nich potrafili zamienić na gole. W 45 minucie goście strzelili jednak bramkę kontaktową i to zmieniło ich podejście. W drugiej połowie zagrali z większym przekonaniem, odważniej. Jednak nie wystarczyło to, aby zdobyć gola wyrównującego.

Zorza Dobrzany - Ina Ińsko 2:1 (2:1)

Bramki: Bielicki (3), Halko (10) - Stefanowicz (45)

Zorza: Kruszyński - Grzelak (70 Olejnik), Filocha, Dunaj, Halko, Dziewiński, (55 Kubicki), Gicewicz, Bielicki, Gibas, Pasierbiewicz (51 Andrysiewicz), Korycki

Ina: Rogowski - Hornicki, Trela, Dziemiańczyk (15 Pałczyński), Paluszkiewicz, Gumuła, Kędziora, Kupczyński, Klym (62 Bielecki), Kuryluk, Stefanowicz

Osadnik Myślibórz, lider tabeli, w meczach u siebie zawsze szuka kompletu punktów. Unia Dolice z kolei udanie weszła w rundę rewanżowa, co pokazywała w trakcie sobotniego spotkania. Gospodarze mieli bardzo dużo szczęścia, ponieważ udało im strzelić bramkę w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry.

Osadnik Myślibórz - Unia Dolice 2:1 (1:0)

Bramki: Gajewski (10), Kowalski (90) - Misiek (72)

Osadnik: Kwapiszewski - Boroń, Koneczek, Wekwerth (67 Kosmala), Rostkowski - Gajewski M., Kowalski, Norsesowicz J. (73 Pawłowski), Małowiecki, Plackowski - Gajewski P.

Unia: Klimaszewski - Madejski, Kamiński, Polnar, Graban, Skierkowski, Kamiński, Kapczyński, Rybka, Soswa (89 Paliwoda), Misiek.

Odra wciąż liczy się w walce o awans do czwartej ligi. Gospodarze udowodnili to skuteczną grą w ofensywie. - Rywale grali nieźle, ale dość szybko opadli z sił - mówi Paweł Bernadzki, prezes Odry. - Potem zrobiło się więcej miejsca, strzeliliśmy dwa gole do przerwy i mecz ułożył się po naszej myśli.

Odra Chojna - Klon Krzęcin 4:1 (2:0)

Bramki: Turkiewicz 2 (28,63), Barczyński (33,73) - Wiatrowski (60)

Odra: A. Andrzejewski - Kierul, Andrzejak, Armonajtis, Kutkowski, P. Andrzejewski, Skóra (74 Polek), Stasiak, Turkiewicz, Borczyński (74 Surmacz), Zielas.

Klon: Sadkowski, Kalusza (60 Wiatrowski), Dukindorf (Sz. Walusiak 70), Lewandowski (70 Hermanowicz), Gibała, Władyczak, Grudziński, T. Walusiak, Karpała, Szczepański, Żuchowski.

W barwach gospodarzy wystąpiło kilku zawodników z pierwszego zespołu, a to zdecydowanie podniosło jakość ich gry. Szczególnie pomocny okazał się Nenad Erić, który strzelił dwie bramki. Gavia z kolei ma spore problemy w rundzie rewanżowej i systematycznie spada w tabeli. Aktualnie zajmuje czwarte miejsce.

Flota II Świnoujście - Gavia Choszczno 3:1 (1:1)

Bramki: Erić 2 (15, 75), Mysiak (65) - Ćwiek (karny 30)

Flota: Kosiorek - Kowalczyk (45 Siemko), Zalepa, Wysocki, Maślak, Mysiak (45 Malinowski), Pułka, Woźny, Erić, Kamiński, Wielka.

Gavia: Gan - Garbicz, Orlikowski, Leśniak, Drobisz, Paluszek, Więcek, Ćwiek, Paszkiewicz, Jędrasik, Sieczkarek