Osadnik po raz 19.

stez, 12 kwietnia 2005 r.
Piłkarze Osadnika Myślibórz (ciemniejsze stroje) nie mogą znaleźć pogromcy. W sobotę Stal Szczecin była blisko, jednak ostatecznie wygrał Osadnik. Marcin Bielecki
Osadnik Myślibórz nie przegrał 19. kolejnych spotkań. Mirstal Mirosławiec od tylu samo nie zdobył choćby punktu. Osadnik podtrzymał passę, Mirstal - ku uciesze swoich kibiców - przerwał.

W minioną sobotę rozegrano komplet spotkań 21. kolejki w IV lidze piłkarskiej. Już jutro kolejne mecze. Futboliści naszego regionu podkręcają tempo z uwagi na zbyt długą zimową przerwę. Jednak w marcu pogoda wygrała z futbolistami. Teraz trzeba nadrabiać zaległości...

Myślibórz w akcji

Dzięki zwycięstwu nad Stalą Szczecin 2:1 Osadnik powrócił na fotel wicelidera. Gola na wagę trzech punktów uzyskał w końcówce spotkania sprytnym lobem Marcin Mączyński (we wczorajszym "Głosie"napisaliśmy, że bramkę zdobył Piotr Gajewski - za pomyłkę przepraszamy). Jednak rezultat mógł być zgoła odmienny. W 70. minucie po dośrodkowaniu i celnym uderzeniu arbiter stwierdził, że jeden z piłkarzy Stali faulował rywala i gola nie uznał.

- Postawa sędziego miała duży wpływ na wynik meczu - powiedział trener Stali, Tomasz Jechna.

Osadnik nie przegrał 19 kolejnych spotkań w ligowych rozgrywkach. Dawno żadna ekipa nie miała takiej passy. Wiele wskazuje na to, że "20" pęknie już w środę, kiedy Osadnik podejmować będzie na własnym boisku Sokoła Pyrzyce.

Mirosławiec w akcji

Piłkarze Mirstalu Mirosławiec znajdują się na drugim biegunie czwartoligowej tabeli. Jednak po 19. porażkach zdołali się podnieść i nieoczekiwanie zwyciężyć.

- Wiedziałem, że w końcu musi to nastąpić - powiedział Bernard Bartosik, prezes Mirstalu. - Zresztą ostatnio los nam wyjątkowo nie sprzyjał.

I trudno nie zgodzić się z działaczem z Mirosławca. Ostatnie dwa spotkania Mirstal przegrał po 0:1 tracąc gole w ostatnich sekundach spotkania. Jednak tym razem było odwrotnie.

Mirstal pokonał na wyjeździe broniącego się przed spadkiem Sokoła aż 5:3. Jeszcze w 45. minucie wszystko wydawało się iść zgodnie z planem. Pyrzyczanie prowadzili 2:0. Jednak błąd broniącego Chalarewicza (minął się z piłką) sprawił, że Biskup trafił do pustej bramki zdobywając kontaktowego gola. W 79. minucie Sokół wciąż wygrywał (3:2), ale losy spotkania zmienił trener gości Jacek Murat.

Najpierw wprowadził się na boisko, po czym skutecznie dogrywał piłki swoim młodszym kolegom z ataku, którzy wykańczali akcje. 5:3 stało się faktem.

W środę grają (w nawiasach wyniki z rundy jesiennej): Astra Ustronie Morskie - Victoria 95 Rolhurt Przecław (2:2), Energetyk Gryfino - KP Police (0:0), Wybrzeże Rewalskie Rewal - Leśnik Rossa Manowo (2:2), Dąb Dębno - Drawa Drawsko (0:3), Darzbór Szczecinek - Ina Goleniów (1:3), Arkonia Szczecin - Stal Szczecin (0:0), Osadnik Myślibórz - Sokół Pyrzyce (2:2), Mirstal Mirosławiec - Pogoń Barlinek (1:6), Rega Merida Trzebiatów - Błękitni Stargard (0:4).