Osadnik Myślibórz przegrał w Lipianach

Rafał Kuliga
Maciej Mysiak (z prawej) jeszcze jesienią grał w pierwszym zespole Floty w I lidze. Obecnie występuje w rezerwach tego klubu w okręgówce. WB
Osadnik Myślibórz, lider tabeli i jedna z najbardziej regularnych drużyn rundy jesiennej, przegrał ze Stalą Lipiany 2:4. Jednak również druga Odra Chojna również straciła punkty.

Unia Dolice - Iskierka Szczecin 2:0 (0:0)
Bramki: Marczuk (48), Rybka (90+1).
Unia: Klimaszewski - Madejski, Kownacki, R. Kamiński, Skierkowski, B. Kamiński (85 Soswa), Żebrowski, Rybka, Kapczyński, Misiek (8 Danicki (50 Graban), Marczuk.
Iskierka: Budzyński - Pińkowski (65 Łuksza), Kepke (75 Budnicki), Mirek, Krzysztanowicz, Opejda (55 Cębrzyński), Jankowski (60 Kanigowski), Biwan, Kustrzyk, Guzicki, Łykowski.

Przez pierwsze 45 minut obie drużyny grały dość zachowawczo, choć z dużym skupieniem. Strzelecki impas przerwali gospodarze już na początku drugiej połowy. Iskierka odpuściła krycie w polu karnym. Po stracie gola przyjezdni starali się odrobić straty, jednak drużyna z Dolic umiejętnie się broniła. Iskierka musiała postawić na ofensywę, więc Unia próbowała grać z kontry. Po przecięciu jednego z podań i szybkim wyprowadzenia ataku gospodarze ustanowili wynik meczu w 91. minucie.

Piast Chociwel - Victoria Przecław 2:1 (2:1)
Bramki: Penczak (31), Hyriak (43) - Anulicz (36-karny).
Piast: Pastor - Omelaniuk (60 Dziakowicz), Procyk, Kozieł, Hyriak, Przybyła, Walles (35 Krystoforski), Rusin, Penczak, Sinkowski (90 Guściora), Hackiewicz (70 Kwiatkowski).
Victoria: Laskowski - Machrzanowski, Zieliński, Kaczmarek, Fertała, Florczak, Anulicz, Flis (72 Pawluk), Lewandowski (55 Michalski), Janik, Żołnowski (80 Kapuścij).

Choć wynik spotkania zawsze jest najważniejszy, to w tym meczu nie można było przeoczyć zmian stadionu w Chociwlu. Nowe trybuny, które kosztowały 80 tysięcy złotych, przyciągnęły sporo kibiców. W takiej atmosferze i otoczce gospodarze musieli zwyciężyć. Dwukrotnie wychodzili na prowadzenie i do przerwy wygrywali 2:1. Druga odsłona była spokojniejsza. Piast utrzymywał prowadzenie, a kibice w trakcie meczu żartowali, że z takimi trybunami Chociwel ma Ligę Mistrzów.

Pomorzanin Nowogard - Flota II Świnoujście 3:2
Bramki: - Maślak (58), Polarczyk (76).
Flota: Kosiorek - Stankiewicz, Chi Fon, Wysocki, Maślak, Welka, Polarczyk, Mysiak, Godek, Plich, Andrzejowiec.

W trakcie spotkań wyjazdowych Wyspiarze najczęściej jeżdżą "gołą jedenastką", czyli bez żadnych zawodników na ławce rezerwowych. W dość eksperymentalnym ustawieniu przyszło im zmierzyć się z Pomorzaninem Nowogard. Gospodarze grali waleczniej, agresywniej. - Mam do dyspozycji młodych zawodników, słabszych fizycznie - mówi Ferdinad Chi Fon, grający trener Floty. - Pomorzanin walczył o każdą piłkę. Wychodził w powietrze do główek. Moi piłkarze nie mają takiego nawyku, boją się wyskoczyć i postawić przeciwnikom. Cieszę się z tego, że grając w jedenastu wytrzymaliśmy kondycyjnie.

Stal Lipiany - Osadnik Myślibórz 4:2 (2:1)
Bramki: Binkowski (1), Mogielski (33), Lisowicz (75), Dydyna (90) - M. Gajewski (27), P. Gajewski (67).
Stal:Łapczyński - Szcześniak, Kaczmarek, Rutkiewicz, Lisowicz, Zubik (80 Wrona), Kubicki, Mogielski, Ciesielski (68 Płóciennik), Binkowski (67 Majocha), Dydyna.
Osadnik: Kwapiszewski - Rostkowski, Koneczek, Olkiewicz (46 Wekhwert), Dudek (6 J. Norsesowicz), Kosmala (79 Boroń), Jarecki, Małowiecki, Kowalski, M. Gajewski, P. Gajewski.

Zdecydowanie najciekawszym pojedynkiem było starcie lidera tabeli ze Stalą. Gospodarze bardzo ambitnie podeszli do meczu i starali się sprawić niespodziankę. Dwukrotnie wychodzili na jednobramkowe prowadzenie, jednak goście potrafili strzelić gola wyrównującego. Po trafieniu Konrada Lisowicza Stal udowodniła, że zależy im nie tylko na jednym, a na trzech oczkach. W 90. minucie goście mieli znakomitą okazję do wyrównania, jednak rzut karny obronił Jakub Łapczyński. Bramkarz z Lipian sparował również dobitkę, dlatego był jednym z bohaterów sobotniego spotkania. W końcówce gospodarze podwyższyli na 4:2 i stali się autorami największej niespodzianki kolejki.

Odra Chojna - Polonia Płoty 2:2 (0:1)
Bramki: Borczyński (65), Zatorski (75- karny) - D. Ratajczyk (16), Mirecki (60).
Odra: A. Andrzejewski - Andrzejak, Orman (46 Kuflowski), Armonajtis, Kusiak, Skóra (60 P. Andrzejewski), Zatorski, Turkiewicz, Borczyński, Daszkiewicz (72 Polek), Zielas.
Polonia:Domański - Kozłowski, Wałęga, Ratajczyk, Feledyn, Bzdek (70 Matan), D. Ratajczyk (60 R. Tytoń), Szwak, Góralski, Mirecki, Szkup (84 Ł. Tytoń).

Choć Odra Chojna mogła wykorzystać potknięcie Osadnika i wskoczyć na pozycję lidera tabeli, to gospodarze nie potrafili wykorzystać swojej szansy. Polonia strzeliła bramkę w szesnastej minucie, czym wyraźnie wybiła z rytmu piłkarzy z Chojny. W drugiej połowie udało się podwyższyć wynik kolejnym trafieniem, a Odra musiała postawić wszystko na jedną kartę i odrabiać straty. Udało się dwukrotnie pokonać bramkarza gości, jednak nie wystarczyło czasu, aby wyjść na prowadzenie i dopisać do swojego konta trzech oczek.

Morzycko Moryń - Zorza Dobrzany 1:2 (0:2)
Bramki: Kamień (84) - Gibas (15), Gicewicz (35).
Morzycko: R. Chrzanowski - Kowalczyk (65 Pawlak), Mularczyk, Rosodziński, Adamski, Serafiński, Rząd, J. Chrzanowski, Lewicki, Miksiewicz, Ogonowski (46 Kamień)
Zorza: Kruszyński - Gibas, Psierbiewicz, Dunaj, Filocha, Olejnik, Gicewicz, Halko (30 Kubicki), Bielicki, Andrysiewicz, Gruchała.

Dwie różne połowy w wykonaniu gospodarzy - tak można podsumować spotkanie. Morzycko wyszło na murawę nieskoncentrowane. Piłkarze z Morynia nie realizowali założeń taktycznych, a goście szybko ich za to pokarali. W drugiej odsłonie obraz gry się zmienił. Morzycko zaczęło grać rozsądniej, jednak długo nie potrafiło stworzyć sobie stuprocentowej sytuacji. Gol kontaktowy padł dopiero w 84 minucie. Gospodarze próbowali wyrównać, jednak zabrakło im czasu.