MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Orły tygodnika "Wprost" 2022 Pomorza Zachodniego rozdane. Kto otrzymał prestiżowe wyróżnienie? [ZDJĘCIA]

Agata Maksymiuk
Agata Maksymiuk
Jak wyjaśniają organizatorzy - to nagroda dla tych, którzy wnoszą szczególny wkład w rozwój gospodarki, regionu oraz kraju. Którzy na co dzień dbają o Rzeczpospolitą nie tylko w wielkich dziełach i czynach, ale w drobnych z pozoru decyzjach i działaniach, które w codziennych zmaganiach tworzą kształt dzisiejszej Polski.
Jak wyjaśniają organizatorzy - to nagroda dla tych, którzy wnoszą szczególny wkład w rozwój gospodarki, regionu oraz kraju. Którzy na co dzień dbają o Rzeczpospolitą nie tylko w wielkich dziełach i czynach, ale w drobnych z pozoru decyzjach i działaniach, które w codziennych zmaganiach tworzą kształt dzisiejszej Polski. Andrzej Szkocki
Naukowcy, społecznicy, biznesmeni, promotorzy kultury i sportu, ale też samorządowcy województwa zachodniopomorskiego, którzy w sposób szczególny wpłynęli na rozwój regionu, zostali uhonorowani przez redakcję "Wprost" tytułami Orłów podczas uroczystej gali. Wydarzenie odbyło się w piątkowy wieczór w szczecińskim hotelu Marriott.

- Bez zaangażowania laureatów tego wydarzenia, dynamiczny rozwój Pomorza Zachodniego nie byłby możliwy - podsumował wyniki konkursu wicewojewoda Tomasz Wójcik. I trudno się z nim nie zgodzić. Lista zwycięzców objęła zarówno osoby związane z kulturą i sztuką, jak i biznesmenów, specjalistów z zakresu medycyny, a także największy firmy z regionu sięgające swoją działalności daleko za granice kraju.

W uroczystej gali udział wzięli m.in. Robert Jakubik, dyrektor Biura Ministra w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej oraz Tomasz Wójcik - wicewojewoda zachodniopomorski, którzy osobiście wręczyli część nagród, ale też posłowie: Leszek Dobrzyński i Michał Jach - przewodniczący sejmowej Komisji Obrony Narodowej.

Nie brakowało wzruszeń i gratulacji. Całe wydarzenie uświetnił występ Joanny Kwaśnik, znanej z występów z takimi gwiazdami jak Wojtek Cugowski czy MEZO.

Laureaci nagrody Orły "Wprost" 2022 w województwie zachodniopomorskim to:

 • Łukasz Lendner, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad- Oddział Szczecin
 • Mieczysław Sawaryn, Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino
 • Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Kamieniu Pomorskim
 • dr hab. n. med. Andrzej Ossowski, Kierownik Katedry Medycyny Sądowej Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie
 • Polska Baza Genetyczna Ofiar Totalitaryzmów
 • Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie
 • prof. dr hab. n. med. i n. zdr. Leszek Michał Sagan
 • Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A.
 • Unity Line Limited Sp. z o.o. Oddział w Polsce
 • Urząd Morski w Szczecinie
 • Grupa Azoty Polyolefins S.A.
 • PGE Energia Ciepła S.A.
 • Gospodarstwo Pasieczne "Kószka I" Konrad Fujarski
 • Klub Sportowy ŚWIT SZCZECIN
 • Klub Piłki Siatkowej Chemik Police S.A.
 • Zespół Pieśni i Tańca Szczecinianie

Nagroda jest przyznawana od 2016 roku. Wyróżnienia trafiają w ręce firm, samorządów, wybitnych osobowości regionów oraz przedstawicieli nauki, medycyny i działaczy społecznych.

Jak wyjaśniają organizatorzy - to nagroda dla tych, którzy wnoszą szczególny wkład w rozwój gospodarki, regionu oraz kraju. Którzy na co dzień dbają o Rzeczpospolitą nie tylko w wielkich dziełach i czynach, ale w drobnych z pozoru decyzjach i działaniach, które w codziennych zmaganiach tworzą kształt dzisiejszej Polski.

Symbolem wyróżnienia stało się godło Państwa Polskiego - wizerunek Orła Białego - które wisiało w siedzibie Prezydenta i Rządu II RP od roku 1945 przy 43 Eaton Place w Londynie, tzw. „Zamku”.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Rusza 61. Festiwal w Opolu. Znamy szczegóły

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński