OREW sprawił, że Rynek Staromiejski w Stargardzie zrobił się...

  OREW sprawił, że Rynek Staromiejski w Stargardzie zrobił się cały niebieski

  Emila Chanczewska

  Głos Szczeciński

  OREW sprawił, że Rynek Staromiejski w Stargardzie zrobił się cały niebieski
  1/6
  przejdź do galerii
  Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy Oddział Krajowego Towarzystwa Autyzmu w Stargardzie, jak co roku na początku kwietnia, zaprosił mieszkańców do wspólnej zabawy, by szerzyć wiedzę czym jest i wyrażać solidarność z osobami mającymi autyzm.
  Kwiecień jest światowym miesiącem wiedzy na temat autyzmu. Według definicji KTA, autyzm jest całościowym zaburzeniem neurorozwojowym dziecka. U dotkniętych nim osób obserwuje się objawy nieprawidłowego funkcjonowania w sferach rozwoju: język, komunikacja, kompetencje społeczne, rozwój emocjonalny, poznawczy i ruchowy.

  Już za klika dni biegacze mogą wziąć udział w I Biegu dla OREW Stargard.

  W piątek 20 kwietnia Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy Oddział Krajowego Towarzystwa Autyzmu w Stargardzie, w ramach obchodów Światowego Miesiąca Wiedzy na temat Autyzmu, jakim jest kwiecień, organizuje w naszym mieście I Bieg dla OREW.

  Dla wszystkich, którzy lubią chodzić i biegać organizujemy wspólne spotkanie, które odbędzie się w Parku Chrobrego przy Bramie Pyrzyckiej 20 kwietnia, o godzinie 17 - informują na Facebooku wydarzenia. - Biegniemy, idziemy, pchamy wózki, odpychamy czy podpieramy się kijkami. Każda forma aktywności mile widziana na dystansie do wyboru 5,5 km, 2,2 km lub 1 km. Jak zachęcają organizatorzy I Biegu dla OREW Stargard, mile widziane na nim będą niebieskie stroje, niebieskie akcenty, gdyż niebieski jest kolorem symbolicznym dla autyzmu.

  Stargardzki OREW można też wesprzeć przekazując 1 procent swojego podatku
  Do końca kwietnia jest czas, by złożyć zeznanie podatkowe PIT za 2017 rok. Osoby, które jeszcze tego nie zrobiły, mogą przy okazji wesprzeć OREW Stargard, który ma status Organizacji Pożytku Publicznego, przekazując procent podatku. Należy wpisać następujące dane: Oddział Krajowego Towarzystwa Autyzmu Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy, ul. Żeglarska 3, 73-110 Stargard, KRS 0000130035.

  Pozyskane w ten sposób fundusze przeznaczone zostaną na edukację i rehabilitację dzieci z autyzmem. W planach OREW ma także wykupienie budynku, w którym działa, przy ul. Żeglarskiej 3 podkreślając, że to właśnie tam prowadzona jest rehabilitacja, nauka, tam dzieci rozwijają się twórczo, komunikują, mają dogoterapię, nawiązują przyjaźnie z dużymi i z małymi, poznają świat. Pomóż nam się rozwijać! - apelują do darczyńców.

  Zobacz także: Kulisy zdrowia: Trzydniówka. Jesteś w ciąży? Uważaj na tę chorobę [wideo]


  Czytaj treści premium w Głosie Szczecińskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Zapytaj lekarza

  1 3 4 5 ... 25 »
  28 stycznia

  Światowy Dzień Trędowatych

  zobacz więcej »