MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Opozycyjni senatorzy bronią pracowników DPS-ów

Małgorzata Klimczak
Małgorzata Klimczak
Senatorowie Rzeczypospolitej Polskiej stanęli w obronie lekarzy, pielęgniarek oraz pozostałego personelu medycznego, a także pracowników Domów Pomocy Społecznej.

Senatorzy skierowali apel do przedstawicieli Rządu Rzeczypospolitej Polskiej do zaprzestania działań i wypowiedzi godzących w dobre imię pracowników Domów Pomocy Społecznych oraz personelu medycznego podczas pandemii wirusa SARS-CoV-2.

"W ostatnich dniach mieliśmy do czynienia z działaniami i wypowiedziami przedstawicieli Rządu Rzeczypospolitej Polskiej, godzącymi w dobre imię wszystkich pracowników systemu ochrony zdrowia i DPS-ów. Pan Waldemar Kraska, Sekretarz Stanu
w Ministerstwie Zdrowia, stwierdził np., iż pracownicy medyczni bagatelizują procedury bezpieczeństwa związane z koronawirusem.

Nie do zaakceptowania jest wystawianie przez wojewodów nakazów pracy dla m.in. matek na urlopach macierzyńskich, samotnie wychowujących dzieci czy kobiet w ciąży do walki z pandemią COVID-19. Skandalem jest nakładanie wielotysięcznych kar na te osoby.

17 kwietnia 2020 r. Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro poinformował o rozpoczęciu dochodzeń w sprawie niektórych Domów Pomocy Społecznej w Polsce. Funkcjonariusze sprawdzą, czy w placówkach nie doszło do naruszenia procedur związanych z bezpieczeństwem podopiecznych placówek. Jest to tym bardziej bulwersujące, że pracownicy DPS-ów są dziś najbardziej zagrożeni zakażeniem koronawirusem" - czytamy w piśmie.

Według senatorów te działania insynuują, iż za rozprzestrzeniającym się wirusem stoją nieodpowiednie zachowania personelu medycznego i pracowników DPS-ów. Tymczasem głównymi powodami problemów w placówkach ochrony zdrowia i Domach Pomocy Społecznej są mała liczba testów na obecność wirusa, niedostatek środków ochrony osobistej oraz braki kadrowe.

Senatorzy podkreślają, że w tak trudnym czasie potrzebna jest nam solidarność i wsparcie dla tych, którzy najmocniej walczą z epidemią.

Poczytaj, pooglądaj, dowiedz się więcej

ZOBACZ TEŻ:

ZOBACZ TEŻ:


 • Podejrzewasz, że masz koronawiursa?

 • Ilu jest zakażonych?

 • Zobacz koniecznie:

warto wiedzieć:

zachodniopomorskie
 • Zakażonych221 363
  + 1 725
 • Zmarło4 099
  + 0

8. miejsce pod względem liczby nowych zakażeń.

polska
 • Zakażonych:+33 480(4 886 154)
 • Zmarło:+33(105 194)
 • Szczepienia:+19 509(51 564 403)
więcej
Dane zaktualizowano: 31.01.2022, godz. 10:45 źródło: Ministerstwo Zdrowia

Bądź na bieżąco i obserwuj:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński