Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Opiekunka rano tylko dla osób leżących

Anna Folkman [email protected]

- Od marca 2014 r. mojej mamie przyznane są usługi opiekuńcze - pisze w liście do redakcji pani Dorota. - Od 19 czerwca jest pod opieką nowej opiekunki, bardzo młodej osoby, która nie ma żadnego doświadczenia, jest nowym pracownikiem zatrudnionym na parę tygodni. Podobno dorabia na studia. Z uwagi na to, że kobieta nie chciała sprzątać mieszkania, robić zakupów, a mama bała się z nią wychodzić na spacery - nie umie albo specjalnie tak jeździ wózkiem, że mama się boi - złożyłam wniosek o zmianę opiekunki. Czekamy dwa tygodnie i nic. Jesteśmy zbywane, lekceważone. Ja mieszkam w Niemczech.

Pani Helena Paradiuk, mama pani Doroty, mieszka sama, choruje na nowotwór, osteoporozę, zwyrodnienie kręgosłupa oraz stawów kolanowych i biodrowych, ma aparat słuchowy, orzeczony znaczny stopień niepełnosprawności na stałe.

- Od 10 czerwca usługi opiekuńcze są świadczone zgodnie z oczekiwaniami pani Heleny od poniedziałku do piątku po trzy godziny dziennie. 1 lipca uzyskano informację z firmy Pomoc Opieka Pielęgnacja świadczącej usługi opiekuńcze, że od 4 lipca nastąpi zmiana opiekunki dla pani Heleny - mówi Maciej Homis z Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie. - Odpłatność za godzinę usług wynosi - 15,50 zł. Z uwagi na okoliczności, w jakich znajduje się pani Helena, została częściowo zwolniona z odpłatności do kwoty 3,88 zł. Opiekunka świadcząca usługi u pani Heleny posiada doświadczenie i kwalifikacje zgodnie z umową, realizuje usługi opiekuńcze również u innych podopiecznych MOPR, którzy są zadowoleni z jej usług. U pani Paradiuk jej zadaniem jest sprzątanie całego mieszkania składającego się z dwóch pokoi, kuchni, łazienki i przedpokoju, balkonu, trzepania chodników, odsuwania wszystkich mebli, kanap, wycierania podłogi. Opiekunka realizuje zakupy zlecone przez panią Paradiuk i oddzielnie wychodzi z podopieczną na spacery, do fryzjera czy załatwiać sprawy urzędowe. Nigdy nie było sytuacji, by opiekunka przechodziła przez nieoznakowane miejsca bądź wjeżdżała w samochód wózkiem inwalidzkim. POP s.c. zawsze na życzenie klienta stara się jak najszybciej zmienić opiekunkę. U pani Heleny było już zmienionych 18 opiekunek. Problemem jest godzina świadczonych usług. Klientka żąda świadczenia usług od 9 do 12. W godzinach porannych wykonuje się je przede wszystkim u osób samotnych, leżących, u których konieczne jest karmienie, przewijanie, wykonanie higieny osobistej. Usługi gospodarcze, tak jak u pani Paradiuk, świadczone są w godzinach późniejszych.

Zobacz także: Kim jest opiekun dzienny? / Dzień Dobry TVN

Polecamy na gs24.pl:

2. PZU Maraton Szczeciński za nami. Wygrali Paweł Kosek i Ew...

Gs24.pl

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński