Open Basket - AZS Szczecin (89-75). Decydujący o awansie do I ligi mecz w środę

(mc)
Archiwum
Dziś w Pleszewie odbył się drugi mecz finałowy play off o awans do I ligi koszykarzy. AZS przegrał po fatalnej drugiej połowie z Open Basketem 75:89. Trzeci, decydujący mecz, odbędzie się w środę.

Po zdecydowanej wygranej w pierwszym meczu koszykarze AZS pojechali do Pleszewa w roli faworytów. Tam jednak gospodarze byli niegościnni. Jeszcze w przerwie i w trzeciej kwarcie był remis.

Później jednak rywale szczecinian głównie skutecznymi trójkami wyszli na prowadzenie. AZS przez połowę ostatniej kwarcie nie rzucił nawet punktu. To zaważyło na wysokiej wygranej Open Basketu. W dodatku skrzydłowy AZS, Stanisław Prus, doznał kontuzji palca.