Olimpia Szczecin z kolejną porażką w rozgrywkach piłkarskiej ekstraklasy kobiet [ZDJĘCIA]

Olimpia Szczecin - AZS Kraków 1:2
Olimpia Szczecin - AZS Kraków 1:2 Olimpia Szczecin Facebook
Dwa błędy we własnym polu karnym kosztowały drużynę Olimpii Szczecin stratę punktów na swoim boisku.

Kibice nie doczekali się drugiego zwycięstwa Olimpii Szczecin w elicie, choć wydawało się, że okazja ku temu będzie w sobotę bardzo dobra.

Do Szczecina przyjechał zespół AZS Kraków, który w ligowej tabeli wyprzedzał olimpijki o zaledwie punkcik. Na swoim boisku krakowianki zremisowały z KKP Bydgoszcz i potrafiły wygrać w Łęcznej. Obecny mistrz nie jest już tak mocny, ale taka wygrana zawsze ma swój wydźwięk.

To jednak Olimpia miała narzucić swój rytm grania i pokazać, że zespół rozwija się pod kierunkiem Adama Gołubowskiego, a i błędów indywidualnych będzie mniej.

Nic takiego jednak nie nastąpiło. Od początku fani obserwowali bardzo wyrównane spotkanie. Sytuacje były z obu stron.

W 13. minucie AZS wyszedł na prowadzenie za sprawą Katarzyny Daleszczyk. Automatycznie Olimpia trochę przyspieszyła, więcej działo się na połowie krakowianek i po kilkunastu minutach wyrównała Amelia Bińkowska. Nic więcej nie wydarzyło się w I połowie, więc nadal można było mieć nadzieje na trzy punkty.

Te wzrosły w końcówce, ale tylko na chwilę. W 79. minucie Wiktoria Malinowska dostała czerwoną kartkę, ale Olimpia nie tylko nie wykorzystała gry w przewadze, ale zapomniała o tyłach i Daleszczyk w 84. min. znów trafiła do siatki. Tym samym piąta porażka stała się faktem.

Olimpia Szczecin - AZS Kraków 1:2 (1:1)
Bramki: Bińkowska (26.) - Daleszczyk 2 (13. i 84.)
Olimpia: Kierul - Brodzik, Grosicka, Szymaszek, Bissong (55. Witczak), Bińkowska (79. Oleszkiewicz), Bohm, Brzozowska, Radochońska, Kędzierska (87. Muchalczyk), Oleksiak (70. Siwek).

Wyniki 6. kolejki: Górnik Łęczna - GKS Katowice 4:1, KKP Bydgoszcz - Śląsk Wrocław 0:1, Rolnik Biedrzychowice - UKS Łódź 0:2, Czarni Sosnowiec - ROW Rybnik 5:1, APLG Gdańsk - Medyk Konin 0:3 .