Olimpia Szczecin przegrała z Górnikiem, ale walczyła do końca

Jana Kalinina na treningu Olimpii Szczecin.
Jana Kalinina na treningu Olimpii Szczecin. MKS Olimpia Szczecin Facebook
Szczecinianki przegrywały już 0:3 w wyjazdowym spotkaniu w Łęcznej, ale niewiele zabrakło, by wracały do domów z punktem.

Mecz ustawiła pierwsza bramka dla Górnika zdobyta już w 4. minucie. Po tym ciosie Olimpia próbowała się podnieść, ale nie mogła. A jeszcze przed przerwą straciła drugiego gola.

W 63. minucie wydawało się, że jest po meczu, bo Górnik prowadził 3:0, ale Olimpia w końcu zaczęła punktować. Po rzucie karnym bramkę zdobyła Patrycja Michalczyk (68. minuta), a dziesięc minut później kontaktowego gola uzyskała Natalia Oleszkiewicz.
Szczecinianki walczyły na całego o remis, miały kilka ciekawych akcji, ale wynik już się nie zmienił.

W składzie Olimpii zadebiutowały w sobotę młoda Zuzanna Rybińska i Irina Dżurenko. Ukrainka ma 30 lat i występuje w obronie. Umowę z klubem podpisała kilka dni temu razem z Janą Kalininą, która występuje w ataku (rocznik 1994) i trzykrotnie była najlepszą snajperką ligi ukraińskiej. Obie ostatnio grały w składzie lidera ligi Żytłobud-2 Charków, a wyjechały ze względu na rosyjską agresję.

Dżurenko spróbuje po części zastąpić w Olimpii Matildę Bohm, która po ukończeniu studiów wyjechała do Niemiec oraz Monikę Kędzierską, która w ostatnim spotkaniu z Medykiem Konin miała pecha i doznała ciężkiej kontuzji kolana.

Górnik Łęczna - Olimpia Szczecin 3:2 (2:0)
Bramki: Rapacka (4.), Zawadzka (38. karny), Chinoyerem (63) - Michalczyk (68. karny), Oleszkiewicz (78.).
Olimpia: Radkiewicz - Michalczyk, Bielecka (53. Kuśmierczyk, 86. Rybińska), Dżurenko, Szymaszek, Brodzik, Garbowska, Radochońska, Czartoryska (35. Szcześniak), Lipiejko (90. Szerszeń), Oleszkiewicz.

Inne wyniki 15. kolejki: GKS Katowice – AZS UJ Kraków 2:1, Czarni Sosnowiec – Śląsk Wrocław 0:0, Medyk Konin – UKS SMS Łódź 0:1, Rekord Bielsko-Biała – Tarnovia Tarnów 0-0, APLG Gdańsk – KKP Bydgoszcz 2:0.