Olimpia Szczecin - Medyk Konin 4:1. Fantastyczny mecz Olimpijek

Olimpia Szczecin
Pierwsze zwycięstwo Olimpii Szczecin w tym roku. Zespół trenera Adama Gołubowskiego pokonał utytułowanego Medyka Konin aż 4:1.

Dwa pierwsze wiosenne spotkania i cztery punkty w dorobku. Olimpia świetnie zaczęła nową rundę. Zwycięstwo z Medykiem, który jest na podium, a w latach 2014-2017 czterokrotnie był mistrzem Polski (w ostatnich dwóch sezonach wicemistrzem), jest nie do przecenienia. Z pewnością doda zawodniczkom Olimpii więcej pewności siebie, a tego czasami im brakowało.

Samo spotkanie ułożyło się perfekcyjnie dla gospodyń (grano na stadionie przy ul. Pomarańczowej). Już w 1. minucie Natalia Oleszkiewicz wyprowadziła Olimpię na prowadzenie. Po 20 minutach przyjezdne musiały zacząć grać w dziesiątkę, bowiem bramkarka Medyka faulowała poza polem karnym i wyleciała z boiska. Jeszcze w pierwszej połowie dwa trafienia dołożyła Kornelia Grosicka. Mimo tego, że Medyk na początku drugiej połowy strzelił gola na 3:1, wątpliwości, kto wygra, nie było. Na 4:1 trafiła Aleksandra Witczak, a karnego zmarnowała Wiktoria Lipiejko.

Olimpia Szczecin - Medyk Konin 4:1 (1:0)
Bramki: Oleszkiewicz (1), Grosicka 2 (22, 37), Witczak (78) - Tamburro (47).
Olimpia: Kierul - Kędzierska, Brzozowska, Michalczyk, Szymaszek - Oleksiak (71 Lipiejko), Witczak (79 Shahbazyan), Litwiniec (63 Brodzik), Radochońska (46 Siwek), Grosicka (89 Szcześniak) - Oleszkiewicz.

Ekstraliga kobiet, pozostałe wyniki 14. kolejki: Górnik Łęczna - Czarni Sosnowiec 0:2, Rolnik Biedrzychowice - APLG Gdańsk 0:5, KKP Bydgoszcz - ROW Rybnik 1:0, GKS Katowice - UKS SMS Łódź 1:1, Śląsk Wrocław - AZS UJ Kraków 2:2.