MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Ogromne napisy "Zło" w Szczecinie. Radni rozpoczynają walkę z wandalami

Oskar Masternak
Oskar Masternak
Szczecińscy radni miejscy Przemysław Słowik i Dominika Jackowski wzięli sprawy we własne ręce i rozpoczynają walkę z wandalem, który "oznacza" budynki w centrum miasta.

W ostatnich tygodniach można zauważyć, że rośnie skala aktów wandalizmu w Szczecinie. Podobnie jak poczucie bezkarności i bezczelność wandali. Ogromne napisy "Zło" powstały między innymi przy ul. Wąskiej, pl. Rodła czy ul. Wyszyńskiego.

Ogromne napisy "Zło" w Szczecinie. Radni rozpoczynają walkę ...

- Proponuję stworzenie interaktywnej mapy z oznaczeniem aktów wandalizmu. Dzięki mapie, którą stworzymy wspólnie i w oparciu o zebrane dane będziemy mogli dostarczyć informacji pomocnych w zatrzymaniu sprawcy. Jeśli zauważyłeś w swojej okolicy napis "zło", zrób zdjęcie i dodaj je przez formularz. Zatrzymajmy wandalizm w Szczecinie - mówi radny Przemysław Słowik.

Mapa jest dostępna na stronie internetowej www. zatrzymajwandalizm.pl.

ZOBACZ TEŻ:

Szczecin: Namalowal graffiti na wiadukcie. Grozi im nawet 5 ...

Również radna Dominika Jackowski stara się zapobiec dalszym aktom wandalizmu.

- Kilka tygodni temu napisaliśmy (razem z radnym Przemysławem Słowikiem - przyp. red.) interpelację w sprawie wandala wypisującego "zło" na szczecińskich budynkach. Złożyliśmy również zawiadomienie na komendzie o popełnieniu przestępstwa. Wówczas uzyskaliśmy informację, iż sprawca został zatrzymany na gorącym uczynku. Widać opuścił areszt, ponieważ kolejny budynek został oszpecony bohomazem. Plac Rodła akurat objęty jest monitoringiem w związku z tym występuję do policji o zabezpieczenie nagrań. Jeżeli jest to recydywa, sprawca nie powinien opuścić aresztu. Jego działania są ogromnym kosztem dla miasta, wiem że w przypadku wyroku nie będzie możliwości wyegzekwowania środków na naprawę elewacji - informuje radna Jackowski.

ZOBACZ TEŻ:

Podobne incydenty związane z malowaniem na murach różnych napisów mają miejsce w całej Polsce. Na przykład w Poznaniu policja poszukiwała wandali podpisujących się tagami: Potse, Pive czy ostatnio Grower.

Marek S. „Pive” oraz Jakub D. „Potse”, wpadli w ręce policji i zostali ukarani przez sąd. Pive spłacił ponad 200 tys. zł rekompensat, zaś Potse nie wypełniał postanowień sądu.

W naszym mieście natomiast na początku tego roku zatrzymano wandala, postawiono mu 27 zarzutów niszczenia mienia.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński