Ogniwo Szczecin z pierwszą wygraną w turnieju finałowym

Aleksander Stanuch
Mikołaj Guz
Ogniwo Szczecin pokonało Rosę-Sport Radom 67:62 w pierwszym meczu finałowym III ligi. Przed naszymi koszykarzami jeszcze dwa spotkania.

Już w swoim pierwszym sezonie Ogniwo stoi przed szansą awansu do II ligi. Zespół z trenerem Zbigniewem Majcherkiem na ławce wygrał wszystkie trzy spotkania półfinałowe i dzięki temu liczy się w finałowej walce o awans. Szczeciński klub wyraził chęć zorganizowania u siebie ostatnich dwóch etapów rozgrywek, co spotkało się z aprobatą ze strony PZKosz.

Spotkanie z Rosą skuteczną akcją rozpoczął Marcin Zarzeczny, kapitan Ogniwa, który przez większość meczu grał spokojnie, szukał partnerów, a przebudził się w samej końcówce, gdy drużyna tego najbardziej potrzebowała. Świetne wejście z ławki zaliczył Karol Nowacki, do którego należała pierwsza kwarta – zdobył w niej dziewięć punktów. Radomianie mieli kilka otwartych pozycji, ale razili nieskutecznością.

Goście przebudzili się w kolejnej części gry, a gospodarze nie do końca radzili sobie z pressingiem na całym parkiecie. Zacięła się ofensywa Ogniwa i w drugiej kwarcie zawodnicy trenera Majcherka zdobyli zaledwie siedem oczek. Rosa złapała wiatr w żagle i po pierwszej połowie prowadziła 31:30.

Po przerwie do gry włączyli się kibice, którzy reagowali dosyć żywiołowo. To pomogło szczecinianom, którzy odzyskali prowadzenie i nie oddali go do samego końca. Ogniwo nie potrafiło zbudować sobie większej przewagi, mecz był wyrównany i jasne było, że to do samego końca nie ulegnie zmianie.

Czwarta kwarta była bardzo nerwowa, zespoły toczyły walkę punkt za punkt. Pół minuty przed końcem Rosa nie trafiła trójki, która dałaby jej prowadzenie. Dużym doświadczeniem wykazał się Zarzeczny, który w tej części meczu aż osiem razy stawał na linii rzutów wolnych. W zwycięstwie 67:62 wydatnie pomogli m.in. także Karol Nowacki oraz Tomasz Balcerek.

Wszystko rozstrzygnie się w ten weekend. Dziś szczecinianie zagrają UKS Chromikiem Żary o g. 14, a w niedzielę z TKM Włocławek o g. 13. Spotkania rozgrywane są w hali przy ul. Twardowskiego.

Ogniwo Szczecin – Rosa-Sport Radom 67:62 (23:18, 7:13, 17:10, 20:21)
Ogniwo: Zarzeczny 26, Nowacki 12, Wojdyr 10, Knowa 7, Balcerek 5, Skorupski 3, Szatkowski 2, Hamdaoui 2, Pereira 0, Wojciech 0